Windows 10 boşta 16 GB RAM'den 6 GB kullanması normal mi?

mr.74

Centipat
Daha fazla  
Dikkatimi çekti sanki fazla. Bilenler cevaplar mı? normal mi, fazla mı?

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    334,8 KB · Görüntüleme: 7
  • 2.png
    2.png
    72,8 KB · Görüntüleme: 7
  • 11.png
    11.png
    258,1 KB · Görüntüleme: 7
  • Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    1,8 MB · Görüntüleme: 7
Ben de 16 GB RAM ile sadece Chrome açıkken 6.5 kullanıyorum hocam
Kanki normal windows çok fazla ram yiyor malesef, bide ayrıntılar kısmına gelip ss at
Hocalarım bilgim az o yüzden şimdi fark ettiğim bişeyi sormak istiyorum. Game barı deniyordum Alternate Watch isimli oyunda tüm ayarlar epicde idi sync kapalıydı ve fark ettim ki GPU kullanımı 100 ve fps 400 üzeriydi ama sync açınca GPU kullanımı baya bir düştü 42 falan oldu GPU ve fps ekran hz oranına sabitlendi aklıma takılan ise sync kapalı iken GPU tamamını kullanması normal mi ve hep GPU tamamını kullanması ekran kartına zararlı mı?

Hocalarım bilgim az o yüzden şimdi fark ettiğim bişeyi sormak istiyorum. Game barı deniyordum Alternate Watch isimli oyunda tüm ayarlar epicde idi sync kapalıydı ve fark ettim ki GPU kullanımı 100 ve fps 400 üzeriydi ama sync açınca GPU kullanımı baya bir düştü 42 falan oldu GPU ve fps ekran hz oranına sabitlendi aklıma takılan ise sync kapalı iken GPU tamamını kullanması normal mi ve hep GPU tamamını kullanması ekran kartına zararlı mı?
Ekranın tazeleme hızına sabitlediği için ekran kartının tamamının kullanılmasına gerek olmuyor, herhangi bir bir zararı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı