Çözüldü Windows 10 CRITICAL_PROCESS_DIED Mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Canon

Hectopat
Daha fazla  
Dün oyun indirip biraktım sabaha bilgisayar kapanmış açmayı denediğimde bu hatayı alıyorum her seferinde.
20190611_171045.jpeg

Güvenli modda bile açılmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha nasıl açayım ki? BIOS'a girip BOOT kısmına girip HDD, 1. sırada ise tamam değilse veya boot manager harici başka bir şey var ise doğru yapılandırılmamıştır. UEFİ ve Legacy karıştırmıyorum bile Boot olayını daha çözemediğin için.
HDD görünülürlüğü de İnformation veya Advanced menülerinde HDD model veya markası doğru gözüküyor mu kontrol edeceksin. Bunlardan daha açığını sormazsınız heralde. Bunları anlamadıysanız hiç bilginiz yok demektir BIOS hakkında.
HDD dışında başka bir şey takılı değil ki Windows boot manager ve HDD yazıyor en iyisi ben bir fotoğrafını atayım hiç kuşku kalmasın. BIOS hakkında %100 bilgim yok aşırı detaylı, çok küçük çaplı şeyler biliyorum.
Sanırım bu iş yarına kalacak Error Scan hala devam ediyor.
@claus @Murat5038 Harddisk'te bir problem bulamadı şimdi ne yapmam lazım ?

Dosya Ekleri

• 12-Haziran-2019_02-09.png
    12-Haziran-2019_02-09.png
    17,9 KB · Görüntüleme: 30
  • 12-Haziran-2019_00-23.png
    12-Haziran-2019_00-23.png
    35,8 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:
Diğer dediğim DDU işlemini yaptınız mı? Şu an sorun var mı mavi ekranlar devam ediyor mu? USB disk, harici HDD kullanmıyorsun yani?
Sadece 1 adet HDD kullanıyorum yazmıştım zaten ve bir adet flash takılı içinde Windows 10 ISO var çöktüğünde direkt format atıyorum yoksa girilmiyor. DDU ne demekmiş baktım ve şimdi uygulayacağım ve tekrardan her şey için çok teşekkür ediyorum.
İşlemi yaptım fakat ne oldu anlamadım AMD sürücülerini denetim masasından kaldırdım şu an AMD diye bir şey yok bilgisayarımda.
Şimdi hala hatayı alıyormuyum onu test edeceğim.
Diğer dediğim DDU işlemini yaptınız mı? Şu an sorun var mı mavi ekranlar devam ediyor mu? USB disk, harici HDD kullanmıyorsun yani?
Şu ana kadar bir çökme ile karşılaşmadım galiba sorun çözüldü ama ne yaptıkta çözüldü ? The Forest indiriyorum çökme olduğu zamanlar winrar indirdiğimde bile çöküyordu.
DDU işlemini yaptım.

Son düzenleme:
DDU işlemi değil DDU rehberine göre yapın yazdım. Sonra ne yapman gerektiğini de yazmıştım.
Benzer işleri yaptım güvenli modda AMD sürücülerini sildim yeniden başlattı ve hemen AMD sürücülerini yükledim.
The Forest indi ve sorunsuz oynuyorum çökmede gerçekleşmedi.
Bir şey daha eklemek istiyordum BIOS'tan işlemciyi OC yaptım kısacası kurcaladım bir kaç ayar vardı "zaten değiştiricem şunları bir elliyim" dedim galiba ondandı emin değilim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı