Çözüldü Windows 10 CRITICAL_PROCESS_DIED Mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Canon

Hectopat
Daha fazla  
Dün oyun indirip biraktım sabaha bilgisayar kapanmış açmayı denediğimde bu hatayı alıyorum her seferinde.
20190611_171045.jpeg

Güvenli modda bile açılmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Lütfen bilginiz olmayan konularda bu kadar iddialı olup insanları yanlış yönlendirmeyin.

Dostum RAM'ler de herhangi bir marka ayrımı yok, bu bilgiye nereden ulaştığına dair bir paylaşım ya da hangi RAM'lerin uyumsuz olduğuna dair bir liste verebilirsen tüm forum doğrusunu öğrenelim.

Dostum RAM'ler de herhangi bir marka ayrımı yok
Marka olarak demiyor zaten uyumluluk her donanım için denetlenmeli Türkiye'de bu duruma aldırış etmeyen çok olduğu için zaten hatalar meydana daha çok gelmekte.
Konu sahibinin de uyumluluk listesi burada.

Marka olarak demiyor zaten uyumluluk her donanım için denetlenmeli Türkiye'de bu duruma aldırış etmeyen çok olduğu için zaten hatalar meydana daha çok gelmekte.

Arkadaş İşlemci ve RAM uyumundan bahsediyor ancak. Anakart için elbet bir fark bulunabilmekte.

@Canon Verdiğin dosyalara göre her ikisi de HDD sorunu olduğunu gösteriyor. Kabloları ve güç bağlantılarını kontrol edin. Birden fazla fiziksel disk kullanıyorsanız doğru yapılandırdığınıza emin olun.
DDU rehberine göre anlatımı uygulayıp güncel GPU sürücünüzü de yükleyin.
Arkadaş İşlemci ve Ram uyumundan bahsediyor ancak. Ana kart için elbet bir fark bulunabilmekte.
Dediğim gibi her donanımın birbirleriyle uyumluluğu söz konusu.
Örneğin G4500 DDR4 2133'e kadar desteği varken, İ7 7700 2400'e kadar desteği var OC'siz.

Son düzenleme:
Arkadaş İşlemci ve Ram uyumundan bahsediyor ancak. Ana kart için elbet bir fark bulunabilmekte.
Anakartı zaten işlemci yonga setine göre seçtiğiniz için işlemci RAM uyumu olarak belirttim.

Siz de anakartınızın resmi sayfasında bulunan destek bölümünden hangi RAM’ler ile sorunsuz çalışabileceğini marka ve model bilgisiyle listelenmiş bir şekilde bulabilirsiniz.

@Canon Verdiğin dosyalara göre her ikisi de HDD sorunu olduğunu gösteriyor. Kabloları ve güç bağlantılarını kontrol edin. Birden fazla fiziksel disk kullanıyorsanız doğru yapılandırdığınıza emin olun.
DDU rehberine göre anlatımı uygulayıp güncel GPU sürücünüzü de yükleyin.

Dediğim gibi her donanımın birbirleriyle uyumluluğu söz konusu.
Örneğin G4500 DDR4 2133'e kadar desteği varken, İ7 7700 2400'e kadar desteği var OC'siz.
Çok teşekkür ederim her konuma yardım ediyorsun harddisk olduğuna bende kanaat getirdim birşey indirmeye başladığımda oluyor.
Anakart ile ram uyumluluğu beni anakartta maalesef yok benim markayı destekliyor fakat 4 gb 2400 Mhz olan modelini desteklemiyor 2133 Mhz ile çalışıyor. İşlemcinin ram ile uymlu olması zorunlumu böyle birşey var mı yok mu ?
Bu yazıyı yazdığımda yine bir çökme ile karşılaştım ve artık bilgisayara format atarak girebiliyorum 😃
Ram'lerimde herhangi bir problem yoksa yeni bir HHD veya SSD alıcam.

Anakart ile RAM uyumluluğu beni anakartta maalesef yok benim markayı destekliyor fakat 4 GB 2400 mhz olan modelini desteklemiyor
Yukarıda arkadaşa yazdığım gibi marka ile olmuyor bunlar, modele göre ve değerlere göre oluyor.
RAM'lerimde herhangi bir problem yoksa yeni bir HDD veya SSD alacağım.
Dediğim gibi kontrolleri yapmadan test etmeden boşuna almış olursun.

Yukarıda arkadaşa yazdığım gibi marka ile olmuyor bunlar, modele göre ve değerlere göre oluyor.

Dediğim gibi kontrolleri yapmadan test etmeden boşuna almış olursun.
Kontrol yapayım yapmasına fakat bir şey indirmeyi denediğimde çöküyor ama bir şansımı deneyeceğim hangi program ile yapacağım bu işi ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı