Windows 10, Daha Hızlı Bir Paket Yöneticisine Kavuşuyor

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Windows 10 paket yöneticisi

Microsoft, Windows 10 paket yöneticisi için ilk kararlı sürümü yayınlandı. Microsoft, geçtiğimiz yıl uzunca süredir talep edilen bir özelliği hayata geçirmişti. Bu doğrultuda Microsoft Build 2020 ile beraber Winget isimli bir paket yöneticisini kullanıma sunan yazılım devi, böylece Linux’ta olduğu gibi komut satırı üzerinden kolaylıkla uygulama kurma, silme ve güncelleme gibi işlemlerin gerçekleşmesine olanak sağlamıştı. […]

Devamı: Windows 10, Daha Hızlı Bir Paket Yöneticisine Kavuşuyor
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Linux gibi açık kaynak hızlı bir uygulama varken neden linuxa benzeyen Windows kullanalım ki?
Ayrıca birçok konuda terminal kolaylığı var sadece uygulama indirme değil ki?
Tamamen aç gözlülükle 3 kuruş fazla kazanmak için yapılmış göz boyama 😒 (bu kişisel görüşüm katılmayanlara saygı duyuyorum.)

Linux gibi açık kaynak hızlı bir uygulama varken neden linuxa benzeyen Windows kullanalım ki?
Tamamen aç gözlülükle 3 kuruş fazla kazanmak için yapılmış göz boyama 😒 (bu kişisel görüşüm katılmayanlara saygı duyuyorum.)
Şu komut yazmak zor diyenlerin acaba Windows'un saçma GUI'sinden ne kadar memnun merak ediyorum.

Gelecek Linux'tadır. Zaten Microsoft da bunun bilincinde bu yüzden Linux'a benzemeye çalışıyor. Hatta Linux alt sistem diye bir özellik bile var Linux uygulamalarını Windows'da çalıştırmak için.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı