Windows 10 Gereksiz Hizmetleri Devredışı Bırakmak

• Konuyu başlatan Exinie
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 100
  • Görüntüleme 64B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@Exinie bende revios u kurdum dün ama tek yapamadığım Windows'u etkinleştirmek elim de Windows Key var ama etkinleştirmek istediğimde etkinleştirme sunucusuna bağlanamadık diyor
Bunu halede bilmemim ve Windows'u etkinleştirebilir miyim revios da.

@SxyaBoy

CMD'yi yönetici olarak çalıştırın ve şu komutları sıra sıra yazın:

Kod:
slmgr /ipk "Ürün anahtarınız"
slmgr /ato

(Ürün anahtarınızı tırnak işaretleri olmadan yazın)

Bir sürü hizmet kapanıyor, çok fark edeceğini söyleyebilirim. Geçen arkadaşımın termal macunu kuruduğu için bilgisayarı kapanıyordu, bu dosyayı onda denedim ve artık kapanmamaya başladı siz düşünün artık.

Bunu kullandıktan sonra disk yöneticisi çalışmıyor, düzeltmek için "Diskleri optimize et" gibi bir hizmet vardı şu an bilgisayarım İngilizce olduğundan net bir cevap veremeyeceğim malesef.
Diskleri optimize et nerede acaba ?

bende bu hatayı veriyor ne yapmam lazım?

edit: user kısmını değiştirince düzeldi

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    6,9 KB · Görüntüleme: 300
Arkadaşlar yapsam mı bilemedim. Geçmişte regedit yüzünden başıma bikaç sorun geldi çekiniyorum bu yüzden. Güncel sistem masaüstü kullanan ve yapmış olan birisi sonucu söyleyebilir mi ?

Arkadaşlar yapsam mı bilemedim. Geçmişte regedit yüzünden başıma bikaç sorun geldi çekiniyorum bu yüzden. Güncel sistem masaüstü kullanan ve yapmış olan birisi sonucu söyleyebilir mi ?

16 GB RAM var sizde, bence gerek yok yapmanıza. Bu aracın zaten yenisi çıktı o çok daha iyi ama tonlarca özelliği kapatıyor.

Normalde bu tür hazır şeyleri denemem de merak edip denedim. Bende sağdaki bildirim kısmı açılmadı, gece ışığı çalışmadı, sistem geri yükleme kapandı ve bazı programların kullanmış oldukları servisleri tamamen kapattı geri de açamadım. Bende tekrar eski haline getir dedim ve daha önce oluşturduğum geri yükleme noktasından sistemi sorunsuzca eski haline getirdim ki sistem geri yükleme noktası oluşturmadan kesinlikle denemeyin. Bu tür şeylere bence gerek yok, sistemi hızlandırayım derken hatalarla karşılaşabilirsiniz. Hele bir de format atmaya imkanınız yoksa hiç denemeyin. Zaten sistemi yoran servisler üç aşağı beş yukarı belli onları kapatarak verim alabilirsiniz. Bende fazla bir etkisi de olmadı ayrıca.
Benim gibi cevap arıyorsanız arkadaş güzelce yazmış.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı