Rehber Windows 10 hızlandırma

Bir önceki sürümü indirip dene bakalım normalde hata vermemesi lazım.

Sanırsam .NET Framework yüzünden çalıştıramıyorum bugün denemek için Windows 10 2016 LTSB yükledim ve bu sürüme de bu .NET Framework sürümü yüklenemiyor. Ayrıyeten konuyla alakasız ama normalde bu Windows sürümünün hafif çalışması gerekirken boşta 2 GB RAM kullanıyor 8 GB RAM'im var anlayamadım niye.

.NET Framework 4.8 sadece Windows 10 Mayıs 2019 Güncelleştirmesi (1903) sürümü ve üstü kullanabiliyor. 2 GB tüketmesini ben de anlayamadım, stok Windows 10 22H2 bile 1.5-1.6 GB kullanıyor.

Dikkat!
Hertz değerini fazla arttırırsanız ekran gelmeyebilir o yüzden dikkate alarak kullanın.
Başıma geldi. Windows yükleme ekranında sistemi birkaç kez yeniden başlatarak Windows'u güvenli moda soktum ve CRU üzerinden oluşturduğum profili sıfırlayarak çözdüm.

Emeğinize sağlık.

Bu azurite amber learix programını laptop zamanında kullanıyordum ama Türkçe kaynak yok bunun hakkında sistem düzenini bozuyor mu bilmiyorum.

Bu azurite amber learix programını laptop zamanında kullanıyordum ama Türkçe kaynak yok bunun hakkında sistem düzenini bozuyor mu bilmiyorum.

Dediğim gibi yaparsan sorun çıkarmaz. Yaptıkları basit aslında gereksiz servisleri devre dışı bırakıp Regedit'i optimize ediyorlar.

@Cnzxr hocam konu açıp beni etiketleyin, konu dışı konuşmak yasak. Zamanım yettiğince yardım etmeye çalışacağım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…