Windows 10 Home vs Pro

Burakcdemir

Hectopat
Makaleler
1
Yalnızca günlük kullanım ve oyun için Home sürümü mü Pro sürümü mü daha iyidir? Performans farkı olur mu oyunlarda, tam olarak farkı nedir? Sistemim: 7600K, 2x8 GB 3200 MHz ve Samsung Evo 240 GB.

Söylediğiniz şeyler için Home fazlasıyla yeterli olacaktır. Pro kurup gereksiz şeyleri sistemde ve arka planda bulundurmaya gerek yok. Güncel bir Home sürümü kurmanız yeterli olacaktır.

Home sürümü adı üstüne ev kullanıcılarına hitap ediyor. Pro sürümde ise gereksiz bir sürü hizmet var boşuna arka planda çalışıp RAM'i çok fazla kullanıyor. Home sürüm kurun.

Daha önce Pro kullanmış ardından Home sürüme geçmiş biri olarak kesinlikle Home. Her ne kadar arkadaşlar performans kaybı yok dese de bence var. En basitinden oynadığım LOL oyununda bile görebiliyorum farkı. Home kur keyfine bak 👍

Daha önce Pro kullanmış ardından Home sürüme geçmiş biri olarak kesinlikle Home. Her ne kadar arkadaşlar performans kaybı yok dese de bence var. En basitinden oynadığım LOL oyununda bile görebiliyorum farkı. Home kur keyfine bak 👍
Bunun sebebi Pro'da arka planda çalışan bi sürü uygulama olduğu için mi ?

Bunun sebebi Pro'da arka planda çalışan bi sürü uygulama olduğu için mi ?
Benim için 1 FPS bile önemli performansa önem veren biriyim. Pro sürümünde de her türlü performans ayarlarını yaptım ama Home'da aldığım performansı alamıyorum nedense. Pro orjinal key satın aldım ona rağmen pek tatmin etmiyor beni. Şuan 8.1 kullanıyorum mecburiyetten ekran kartsız takılıyorum ama 10 geçtiğimde kesinlikle tekrar Home kuracağım sana da şiddetle tavsiye ederim 👍

Benim için 1 FPS bile önemli performansa önem veren biriyim. Pro sürümünde de her türlü performans ayarlarını yaptım ama Home'da aldığım performansı alamıyorum nedense. Pro orjinal key satın aldım ona rağmen pek tatmin etmiyor beni. Şuan 8.1 kullanıyorum mecburiyetten ekran kartsız takılıyorum ama 10 geçtiğimde kesinlikle tekrar Home kuracağım sana da şiddetle tavsiye ederim 👍

Home sürümü dediğiniz kadar var kim ne derse desin hak veriyorum size 👍 Pro sürümünde en azından benim sistemimde yavaşlık sorunu yaşıyorum her seferinde ama ne zaman Home yada Single Language kursam sistem resmen rahatlıyor dili olsa teşekkür edecek bana :)

Yeni konular

Geri
Yukarı