Windows 10 ile League of Legends incelemesi

Arkadaşlar merhabalar. Bu akşam Windows 10'a güncelledim sistemimi. Technopat videoları tabii ki çok yardımcı oldu burdan yönetim ekibine çok teşekkür ediyorum.

Nedenini bilmiyorum ama sanırım DX 12 ile LoL oyunun'da performans artışı oluyor. Sistemim zaten çok iyi, güzel FPS rakamları alıyordum ama bu kadar yüksek değildi. Yaklaşık 100-200 kadar bir FPS artışı söz konusu.

Bunun sebebi Windows 10 mu yoksa DX12 mi veya nedendir bilmiyorum. Sadece paylaşmak istedim. Çünkü sisteme Windows 10'a güncellemek dışında hiçbir şey yapmadım. Ayrıca yükleme ekranında da ciddi bir hızlanma söz konusu. Zaten SSD var hızlıydı ama daha hızlı. Bilmem anlatabildim mi.

Konuyu paylaşma sebebim şu; belki düşük FPS ile bu oyunu oynayan arkadaşlarımız, Windows 10 ile daha rahatlayabilirler. Sadece iyi sistemler için mi geçerli veya kötü bir sistemi de rahat ettirebilir mi bilmiyorum. Denemek lazım.

Rekor bende sanırım, sizlerde paylaşın da durumu görelim.

Windows 10 ile;

* FPS: 1157 (En düşük ayarlar, 1920x1080p)
* FPS: 950 (En yüksek ayarlar, 1920x1080p)

Windows 7 ile;

* FPS: 950 (En düşük ayarlar, 1920x1080p)
* FPS: 800-850 (En yüksek ayarlar, 1920x1080p)

NOT: 1444p'ye de alabiliyorum ama öyle oynaması biraz alışılmışın dışında. Ancak grafikler gerçekten çok ama çok güzel oluyor. Sadece sanki mouse tıkladığım yere gitmiyor ve bir ağırlık var gibi, kasma değil ama sanki bir şey beni tutuyor böyle engelliyor gibi ağır garip bir problem var. FPS değeri yüksek olmasına rağmen. Çözünürlük optimizasyon problemi var sanırım oyunun.

NOT: Tüm sürücüler günceldir.

CS:GO sormayın, oynamıyorum :D iyi sosyaller!

Öncelikle belirteyim, aldığınız FPS 900 civarı değil. Oyun kartın gücünü ölçemediği için böyle atomik FPS'ler veriyor.
Gtx 970 SLI ile 4K'da oyuna girdiğimde aldığım FPS 300-400 civarında. İlginç olansa bazen 1100'lere çıkıyor.
Dx 12 etkisini LoL gibi ufak oyunlarda değil de daha iyi grafik yapısına sahip oyunlarda denerseniz iyi olur, zira bende Windows 10'a geçmeden önce kullanıcı yorumu arıyorum.
Kartınız güzelmiş bu arada, güle güle kullanın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle belirteyim, aldığınız fps 900 civarı değil. Oyun kartın gücünü ölçemediği için böyle atomik fpsler veriyor.
Gtx 970 Slı ile 4K'da oyuna girdiğimde aldığım fps 300-400 civarında. İlginç olansa bazen 1100'lere çıkıyor.
Dx 12 etkisini LoL gibi ufak oyunlarda değil de daha iyi grafik yapısına sahip oyunlarda denerseniz iyi olur, zira bende Windows 10'a geçmeden önce kullanıcı yorumu arıyorum.
Kartınız güzelmiş bu arada, güle güle kullanın.

Öncelikle teşekkür ederim. Kart cidden güzel. Zaten normal oyun esnasında 500-600 arası seyrediyor ve sürekli değişiklikler oluyor. Ölçemiyor dediğiniz gibi. Ancak zaten 1 adet GTX 980 Ti > 2 Adet GTX 970'dir. Ne demeye çalıştınız anlamadım.

Monitörün nedir hocam?

Alındı konumda mevcut dostum.

Öncelikle teşekkür ederim. Kart cidden güzel. Zaten normal oyun esnasında 500-600 arası seyrediyor ve sürekli değişiklikler oluyor. Ölçemiyor dediğiniz gibi. Ancak zaten 1 adet GTX 980 Ti > 2 Adet GTX 970'dir. Ne demeye çalıştınız anlamadım.

Alındı konumda mevcut dostum.
Birşey demeye çalışmadım, kendi kartım daha iyi falan da demeye çalışmadım, garip bir yarış içindesin. :D Windows 10 ve Dx12 hakkındaki düşüncelerini merak ettiğimi söyledim.

Birşey demeye çalışmadım, kendi kartım daha iyi falan da demeye çalışmadım, garip bir yarış içindesin. :D Windows 10 ve Dx12 hakkındaki düşüncelerini merak ettiğimi söyledim.

Yok hayır estağfurullah. Ben yarışmaya çalışmadım zaten. Sadece siz öyle diyince cevap verdim. Yanlış anlamayın lütfen.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı