Windows 10 Kapanmıyor

aynen benimki de uefi. bu sorun yoktu başta mutlu mesut geçiniyorduk ama bilemedim. normal format zor atarım hard diski tekrardan yapılandırmak lazım yedekleyeceğim hard diskim yok.

sürekli o şekilde kapatmak bilgisayara kafayı yedirtir dostum. tuşa da bir süre sonra veda...

Beyler sonunda çözümü buldum galiba. windows 10'a yükseltmeme rağmen bilgisayarın yanında gelen windows 8.1 driverlarını tek tek baştan kurdum. bilgisayarınızda günceli var yinede devam etmek istiyor musunuz sorularına evet dedim. bilgisayarın çalışmamasından korktum sonuçta 8.1 driverı kuruyordum ama tekrar başlattım. problem yoktu. iki driverı da windows 10 kendisi güncelledi eskilerini kurunca. saatlerce pcyi açık tutup kapattım şu anda kapanıyor. ne zaman kapanıyor desem tekrar problem ortaya çıkıyor inşallah bu sefer halloldu :)

ben çözümü anlattım sanıyordum. beyler ben bilgisayarın yanında gelen driver cd sini aldım tek tek tek onları tekrar kurdum. tabi doğal olarak bilgisayarda daha günceli var diye uyarılar geldi ama ben yinede kur deyip eski sürümlerini kurdum e Allah ıma çok şükür üstünden kaç ay geçti o sorun bi daha gelmedi. her zaman güncel kullanmak iyi olmuyormuş :D

Aynı sorun bende de vardı ayarlardan güç denetiminden bir yeri kapatıyorduk unuttum. Google'dan aratın kesin çözümü var yani. Formata gerek yok...

Aynı sorun bende de vardı ayarlardan güç denetiminden bir yeri kapatıyorduk unuttum. Google'dan aratın kesin çözümü var yani. Formata gerek yok...
Aynen öyle, dediğin olay hızlı başlatma diye geçiyor.
Denetim masasında güç seçenekleri kısmından güç tuşunun yapacaklarını seç bölümüne gel. Üstteki şu anda kullanılmayan ayarları değiştir yazısına tıkla. Aşağıda Hızlı Başlatmayı Aç diye bir seçenek olacak, ondaki tiki kaldırdıp kaydettiğin an sorunun çözülecektir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı