Windows 10 kurulum ekranında CMD açılıyor

Taha55151

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, birkaç aydır Windows 10 kurmaya çalışıyorum. SSD +HDD m var bilgisayarımda takılı fakat USB'yi her şeyi düzgün yapıyorum. Windows kurma menüsü gelmiyor, Windows rengi gelip önündede CMD açılıyor bir türlü çözemedim. Sıfırdan adam gibi bir format atamıyorum, bilgisayarımda virüs olma ihtimali var biraz yavaş 1050 Ti 8 GB RAM i5 7.nesil bazı oyunlarda FPS düşüklüğü yaşamaya başladım. Win 7 Win 8'de de aynı problem var. Windows yükleme ekranına bir türlü gelmiyor CMD açılıyor ve CMD'ye yazsanda entera basamıyorsun.

Windows 7 veya 8 yüklü ise Combofix yazılımı ile bilgisayarı taratın. Yüklü değilse kurulum diskinizi kontrol edin, gerekirse microsoft üzerinden yenisini temin edin. Eğer işe yaramazsa windows kurulumu yapacağınız disk kalsın, diğer diskin bağlantısını güvenli bir biçimde kaldırın, windows kurulumu yapmayı deneyin. Eğer önemli dosyalar yoksa ve sıfırdan kurulum yapacaksanız XP Kurulum diski ile diski biçimlendirip kurulum yapmadan çıkabilir ve tekrar windows 10 kurmayı deneyebilirsiniz. Online eset gibi ücretsiz hizmetlere erişebilirseniz (sistem o kadar da sorunlu değilse yani) tarama yapmanızı öneririm.

Bunlar dışında normalde komut istemi çalışıyor ise yönetici olarak çalıştırıp sırasıyla

chkdsk /p
chkdsk /r

komutlarını kullanabilirsiniz.

Ayrıca kurulum diskini bios – boot device/configuration kısmından seçerek başlatırsanız daha sağlıklı olur.

Şimdi Şöyle windows Kurarken Direk cmd açılıyor Herşeyi Doğru yapıyorum biostan yapıyorum bi usb belleği değiştiripte deneyeceğim eski idi hasar almış olabilir Bilgisayardan windows 10 kurmak istemiyorum Ben sağlam bir format atmak istiyorum Açılan komut penceresinde bir işlem yapamıyorum entera tıklayamıyorum

Şimdi Şöyle windows Kurarken Direk cmd açılıyor Herşeyi Doğru yapıyorum biostan yapıyorum bi usb belleği değiştiripte deneyeceğim eski idi hasar almış olabilir Bilgisayardan windows 10 kurmak istemiyorum Ben sağlam bir format atmak istiyorum Açılan komut penceresinde bir işlem yapamıyorum entera tıklayamıyorum
İstediğiniz sürümü dediğim şekilde kurun eski dosyalarınız Windows.old olarak kalıcak onuda silmek size kalmış. Tamamen temiz bir kurulum bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı