Windows 10 M.2 SSD'ye rağmen geç açılıyor

Laptop alırken M.2 SSD'li tercih etmiştim. İçindeki ise şu KBG30ZMV512G Toshiba Hepsiburada için link koydum. Hatta güncel fiyatı 529 TL falan.
Bu model ile ilgili yorumlara baktım da (zaten okuma/yazma değerleri internet sitesinde vadedilenin çok altında) yorumlar da hiç iç açıcı değil. Bu modele çok güvenmeden yakında bunun yerine başka bir model almak çok daha mantıklı olacak gibi duruyor. Yine de 120 saniyeden fazla süren açılışın şu anda bundan kaynaklandığını sanmıyorum. Format sonrası son durumu paylaşacağım.

A2000 aldım Kingston. Fiyat performans açısından güzel bir SSD. Sizinki çok iyi değilmiş evet, inşallah bir sorun yoktur SSD de masraf çıkartmaz. Formattan sonra düzelir inşallah.

A2000 aldım Kingston. Fiyat performans açısından güzel bir SSD. Sizinki çok iyi değilmiş evet, inşallah bir sorun yoktur SSD de masraf çıkartmaz. Formattan sonra düzelir inşallah.
Windows'un kendi sitesinden indirdiğim tertemiz iso üzerinden yeni kurulum yaptım. Açılış süresi 12 saniye'ye ulaştı. Sorunu böylelikle çözdüm. Desteğiniz için teşekkür ederim.

SSD'yi de yakın zamanda değiştirmek için de gerekeni yapacağım. Şu ankinin performans testleri çok kötü çıkıyor ne yazıkki.

Windows'un kendi sitesinden indirdiğim tertemiz iso üzerinden yeni kurulum yaptım. Açılış süresi 12 saniye'ye ulaştı. Sorunu böylelikle çözdüm. Desteğiniz için teşekkür ederim.

SSD'yi de yakın zamanda değiştirmek için de gerekeni yapacağım. Şu ankinin performans testleri çok kötü çıkıyor ne yazıkki.
Daha bir şey belli değil. Durun başkaları da baksın.
@RPM @Yener K. @Mithat Berhan @passat @Taylor Swift Fan Cl @Nakerosu
Yeterli mi?

Temiz format işe yaradı yani hayırlı olsun.

Hocam, kullanmaya devam edin. Sıkıntı olursa, dediğiniz gibi değiştirirsiniz. Samsung veya Kingston A2000 tavsiye ederim. Toshiba bu sektörde iyi değil.

Geri
Yukarı