Windows 10 mağaza hesabı sorunu

Oguzhanbzkrt

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar mağazadan oyun indirmek için hesabınız olması gerekiyor bildiğiniz gibi. Bana yeni bir hesap uyarısı geldiğinde eğer hesap kurarsam admin hesabım kayboluyor ve bilgisayarımı kullanamaz hale geliyorum. Bunun herhangi bir çözümü var mı şu an mağazayı kullanamıyorum yeni hesap açarsam yine admin hesabımı bulmakla uğraşmaktan korkuyorum.

Bir öneriniz yok mu ? :(

Yeni hesap açmayacaksınız hali hazırda yönetici olan yerel kullanıcı hesabınıza Microsoft hesabınızla giriş yapacaksınız. Yerel kullanıcı yöneticiler (administrators) üyesiyse aynı şekilde üye olmaya devam edecek. Yani yöneticiliğinizi kaybetmeniz mümkün değil. Microsoft hesabıyla giriş yapmak için Ayarlar > Kullanıcılar > Microsoft hesabıyla giriş yap diyerek Microsoft hesabına ait bilgilerinizi girin. Hotmail, Outlook gibi E-posta hesabı ve şifresi yeterli.

Yönetici üyesi olup olmadığınızı kontrol etmek için komut satırına net user yazın. Kendi kullanıcınızın sol tarafında Administrator yazması lazım.

Yeni hesap açmayacaksınız hali hazırda yönetici olan yerel kullanıcı hesabınıza Microsoft hesabınızla giriş yapacaksınız. Yerel kullanıcı yöneticiler (administrators) üyesiyse aynı şekilde üye olmaya devam edecek. Yani yöneticiliğinizi kaybetmeniz mümkün değil. Microsoft hesabıyla giriş yapmak için Ayarlar > Kullanıcılar > Microsoft hesabıyla giriş yap diyerek Microsoft hesabına ait bilgilerinizi girin. Hotmail, Outlook gibi E-posta hesabı ve şifresi yeterli.

Yönetici üyesi olup olmadığınızı kontrol etmek için komut satırına net user yazın. Kendi kullanıcınızın sol tarafında Administrator yazması lazım.
Tam olarak ne yapacağımı anlayamadım. Ayarlara giriyorum kullanıcılar diye bi seçenek yok hesaplar yazıyor hesaplara giriyorum karşıma e-postanız ve hesaplarınız oturum açma seçenekleri gibi bölümler çıkıyor hemen karşımda bunun yerine bir windows hesabı ile oturum açın diyor ona mı tıklamam gerek ?

Tam olarak ne yapacağımı anlayamadım. Ayarlara giriyorum kullanıcılar diye bi seçenek yok hesaplar yazıyor hesaplara giriyorum karşıma e-postanız ve hesaplarınız oturum açma seçenekleri gibi bölümler çıkıyor hemen karşımda bunun yerine bir windows hesabı ile oturum açın diyor ona mı tıklamam gerek ?
Çoooooook teşekkür ederim sorun çözüldü eğer benim gibi arkadaşlar varsa olay şu ayarlar-hesaplar gelen ekranda aşağıya indirip e-posta takvim kişiler olan yere hesap ekliyoruz ancak en sonda bizden windows parolası isterken vermiyoruz ve altındaki seçeneğe tıklıyoruz böylece bilgisayarınıza hesap oluşturmuyor sadece e postanızı eklemiş oluyorsunuz ve mağazaya bu hesapla giriş yapabiliyorsunuz

Hesaplar olacak kusura bakmayın. Evet Microsoft hesabı ile oturum aç diyeceksiniz.

Tabi mağazaya farklı hesaplarla girmeniz mümkün.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı