Windows 10 mavi ekran hatası

SpermMan

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Sorunum başlıktaki gibi. Özellikle oyunlardayken hatta sadece oyunlardayken mavi ekran yiyorum. Sebebi hakkında hiçbir fikrim yok. Ayrıca aynı şekilde sürekli oyundan atılıyorum. Dün çift ekran kurdum mesela ve 3 kere CS:GO'dan attı. Eskiden de atıyordu fakat bu kadar atmıyordu.
Sistemim.
Ryzen 5 2400G.
ASUS B350 PLUS.
Team 3000MHz 8 GB bellek.
Sistemi APU olarak kullanıyorum. Minidump dosyalarını da sıkıştırdım linkini bırakıyorum.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunum başlıktaki gibi. Özellikle oyunlardayken hatta sadece oyunlardayken mavi ekran yiyorum. Sebebi hakkında hiçbir fikrim yok. Ayrıca aynı şekilde sürekli oyundan atılıyorum. Dün çift ekran kurdum mesela ve 3 kere CS:GO'dan attı. Eskiden de atıyordu fakat bu kadar atmıyordu.
Sistemim.
Ryzen 5 2400G.
ASUS B350 PLUS.
Team 3000MHz 8 GB bellek.
Sistemi APU olarak kullanıyorum. Minidump dosyalarını da sıkıştırdım linkini bırakıyorum.
Yardımcı olursanız sevinirim.

RAM'in slotunda tek mi takılı yoksa çift mi?

RAM'in slotunda tek mi takılı yoksa çift mi?
Tek slot takılı
Sıcaklıktan olabilir.
Isı değerlerini takip ediyor musunuz?
Hiç beklemediğim zamanlarda olduğu için takip edemiyorum.
Isı değerleriyle alakalı bir sıkıntıysa bilgisayarı zora sokacak bir test yapsam ve bu sırada ısı değerlerini de takip etsem sanırsam sorunun ısıdan dolayı mı olduğunu anlarım.
Ama Minidump dosyalarını paylaştığım için sanırım okumayı bilen biri kesin bir şey söyleyecektir.

Tek slot takılı.

Hiç beklemediğim zamanlarda olduğu için takip edemiyorum.
Isı değerleriyle alakalı bir sıkıntıysa bilgisayarı zora sokacak bir test yapsam ve bu sırada sıcaklık değerlerini de takip etsem sanırsam sorunun ısıdan dolayı mı olduğunu anlarım.
Ama minidump dosyalarını paylaştığım için sanırım okumayı bilen biri kesin bir şey söyleyecektir.

Tek slot olduğundan olabilir. RAM'ini çıkarıp pinleri silgi ile dikkatli bastırmadan arkalı önlü sil. Sonra kat ve en yakın zamanda destek amaçlı RAM alabilirsin. Eğer ki RAM'de sıkıntı yoksa HDD kontrolü de yaptır. Ama dediğim gibi yakın zaman da yeni RAM alarak performansını artırabilirsin. Çift slot RAM ile çalışmak senin için daha iyidir.

Tek slot olduğundan olabilir. RAM'ini çıkarıp pinleri silgi ile dikkatli bastırmadan arkalı önlü sil. Sonra kat ve en yakın zamanda destek amaçlı RAM alabilirsin. Eğer ki RAM'de sıkıntı yoksa HDD kontrolü de yaptır. Ama dediğim gibi yakın zaman da yeni RAM alarak performansını artırabilirsin. Çift slot RAM ile çalışmak senin için daha iyidir.
Birden çok kez denedim fakat bir değişme görmedim. Ayrıca yarın ekran kartı satın alacağım zaten RAM'in üzerinden APU'nun yükü kalkacak sorun RAM'deyse bir daha mavi ekran almam fakat ben direkt olarak sorunu merak ediyorum belki Minidump okuyabilen biri çıkarsa tam olarak sorunu öğrenebilirim. @Recep Baltaş

Birden çok kez denedim fakat bir değişme görmedim. Ayrıca yarın ekran kartı satın alacağım zaten RAM'in üzerinden APU'nun yükü kalkacak sorun RAM'deyse bir daha mavi ekran almam fakat ben direkt olarak sorunu merak ediyorum belki minidump okuyabilen biri çıkarsa tam olarak sorunu öğrenebilirim. @Recep Baltaş

Bağlantı birimin nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı