Windows 10 Memory Management Mavi Ekran Hatası

Niach

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba 1.5 ay önce yeni bir 8 GB Corsair Vengeance 3000MHz RAM aldım. RAM'i taktıktan sonra tam olarak hatırlamıyorum ama 3 5 gün sonra Mavi ekran hatasını almaya başladım. RAM'lerimi test ettiğim de bir sıkıntı göremedim.

Bu mavi ekran hatasını belirli aralıklarla alıyorum her gün veya 2 günde bir garanti alıyorum.

Minidump Minidump dosyalarım

Sistemim;
Ryzen 5 2600
ASUS Prime B450M-K
16 GB Corsair Vengeance 3000 MHz
MSI GTX 1660 Ti Ventus

Merhaba 1.5 ay önce yeni bir 8 GB Corsair Vengeance 3000MHz RAM aldım. RAM'i taktıktan sonra tam olarak hatırlamıyorum ama 3 5 gün sonra mavi ekran hatasını almaya başladım. RAM'lerimi test ettiğim de bir sıkıntı göremedim.

Bu mavi ekran hatasını belirli aralıklarla alıyorum her gün veya 2 günde bir garanti alıyorum.

Minidump minidump dosyalarım.

Sistemim;
Ryzen 5 2600.
ASUS Prime B450M-K.
16 GB Corsair Vengeance 3000 MHz.
MSI GTX 1660 Ti Ventus.

XMP açık mı?

Eğer onu kapatırsam 2133 MHz'de çalışacak RAM'lerim, Performans'da bayağı bir düşüş sağlayacak.

Intel i7 4790K işlemcimde aynı sorun olmuştu ve nedeni voltaj ile alakalıydı. RAM'lerim 2400MHz değerine çıktığı voltaj benim işlemcimin desteklediği maksimum voltaj değerinden fazlaydı. Bu nedenle mavi ekran alıyordum. Açıkçası başka çareniz yok. Ben XMP kapattığım zaman performans kaybı yaşamamıştım fakat AMD sistem için frekanslar önemli diye biliyorum.

Eğer performans da düşüş yaşıyacak isem RAM almamın bir anlamı kalmıyor benim için :(

Oyun için konuşuyorsak eğer MHz değeri çok fazla değiştirmez. Ben 2400MHz'den 1333MHz değerine çekmiştim ve bir performans düşüşü yaşamamıştım. Oyunlarda bellek hızından daha çok bellek miktarı önemli oluyor.

Oyun için konuşuyorsak eğer MHz değeri çok fazla değiştirmez. Ben 2400MHz'den 1333MHz değerine çekmiştim ve bir performans düşüşü yaşamamıştım. Oyunlarda bellek hızından daha çok bellek miktarı önemli oluyor.
Akşam deniyeceğim umarım fazla bi fark olmaz
Merhaba biraz önce gene mavi ekran hatası aldım bu şekilde minidump.rar
1587513216375.png

1587558292292.png

system thread exception not handled hatası alıyorum şimdi de kafayı yicem az kaldı.
minidump.rar dosyam

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı