Windows 10 Ntoskrnl.exe Mavi Ekran Problemi

Putaza

Decapat
Lenovo Legion Y520 model oyuncu laptopumda sürekli almış olduğum mavi ve turuncu ekran için minidump dosyaları ekte yer almaktadır.

Minidump

Bununla beraber açmış olduğum bir önceki konuda durumumu özetliyor :(

Önceki Konu

Yardımlarınızı can-ı gönülden istiyorum..

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba

Öncelikle, önceki konunuza baktim ve kernel probleminiz var gibi gorunuyor. Tüketici haklarina basvurmaktan once size dusen oncelikle sistemdeki her seyin guncel olusunu saglamaktir.

BIOS surumu guncel mi? Varsa, EC Firmware guncel mi? Bunlarin yaninda Windows ve Driver'lar da guncel mi?

Evet herşey güncel. 3 kere format atıldıktan sonra herşey güncel olarak tertemiz şekilde kuruldu. Bios,driverlar vs vs.. şimdide turuncu ekranda BAD_POOL_HEADER veriyor. Oyun bilgisayarında oyun oynayamamakta çok garip..

Evet herşey güncel. 3 kere format atıldıktan sonra herşey güncel olarak tertemiz şekilde kuruldu. Bios,driverlar vs vs.. şimdide turuncu ekranda BAD_POOL_HEADER veriyor. Oyun bilgisayarında oyun oynayamamakta çok garip..

Formattan sonra kurdugun ozel programlar var mi?

Formattan sonra kurdugun ozel programlar var mi?
Battle.net ve black desert online başkada birşey yok. Sadece denemek icin bir kerede driverları eksiksiz güncellemek adına driver booster 5 yüklemiştim.

Gerçekten çok anlamsız bu mavi ve turuncu ekran. Onlarca forumda onlarca çözüm aradım hepsimi uyguladım garanti olsun diye format bile attım.. servis bile birşey yok diyor..

Şu işlemleri Deneyin:
Driverlarınızın güncel olduğundan emin olun

Windows tuşu+R'ye basarak çalıştır komutu çıkacak buraya services.msc yazın sonra enterlayın karşınıza birçok hizmet çıkacak aşağıya inerek windows search bulun sağ tıklayıp özellikler deyin burda başlangıç tipi diye birşey olacak onu elle yapıp aşağısında durdura basıp uygula tamam deyin

Cmd'yi yönetici olarak başlatın sonra şu komutu girin:Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth bu komut tamamlandıktan sonra pc yeniden başlatın Düzelmez ise Windows 10 Temiz Kurulum Yapın

Şu işlemleri Deneyin:

Windows tuşu+R'ye basarak çalıştır komutu çıkacak buraya services.msc yazın sonra enterlayın karşınıza birçok hizmet çıkacak aşağıya inerek windows search bulun sağ tıklayıp özellikler deyin burda başlangıç tipi diye birşey olacak onu elle yapıp aşağısında durdura basıp uygula tamam deyin

Cmd'yi yönetici olarak başlatın sonra şu komutu girin:Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth bu komut tamamlandıktan sonra pc yeniden başlatın Düzelmez ise Windows 10 Temiz Kurulum Yapın

Dediklerinizi yaptım komut girdigimde sorun bulamadi ve basari ile tamalandı dedi. Deneyeceğim simdi oyuna girerek. Sizinle paylaşacağım. Eğer tekrar verirse hata dump dosyasini tekrar yüklerim. Ayrica dün gece vermiş olduğu 3 turuncu ekran wifi sebebi gibi bir açıklama vardı Kernel ile beraber Bulunduğum yerde internet çok kötü olduğundan olabilir.
Şu işlemleri Deneyin:

Dostum şu an için hata vermedi hiç çok teşekkür ediyorum.. sebebi neydi peki bunun? Garantiye geri göndermiyorum öyleyse? Kalıcı çözüm olur dimi bu? Tekrar teşekkür ediyorum.. :)
Şu işlemleri Deneyin:

Merhabalar,

Sadece uzun süre dayanarak beni sevindirmiş. Turuncu ekran verdi ve arka arkaya 3 kere mavi ekran hatası aldım dump dosyaları aşağıda ki gibidir :(

Minidump

Teşekkürler şimdiden..

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı