Windows 10 Orjinal Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?

Halen Tümleşik GPU'u güncellenmemiş gözüküyor. Programdan kaynaklı bir hata olabilir. El ile kontrol edelim öyleyse.

''Bu bilgisayar'' a sağ tıklayıp ''Yönet'' diyin.Sırasıyla Aygıt Yöneticisi> Görüntü Bağdaştırıcıları> Intel(R) HD Graphics 4600> Sürücü

Bu son kısmın ekran görüntüsünü sosyale koyun.

Böylece sizin bilgisayarınızdaki sürücü versiyonu ile Intel'in sitesindekini karşılaştıralım aynıysa sorun yoktur.

Normalde Driveridentifier bu bilgileri veriyor. Biz yineden emin olalım.

Son düzenleme:
Şöyle anlatayım. Bu sabah bilgisayarı sıfırla seçeneğine tıkladım. Windows 8 e geri döndü. Benden kablosuz ağ şifremi istedi yazdım kendisi direk Windows 10 u yükledi. 2-3 saat sürdü. İntelin sitesine girdim indirdim hop yine aynı hata. Nvidia sitesine girip 740m için en son sürümü yükledim. Daha sonra geçmişte sizin bana atmış olduğunuz linkteki donanımları güncelledim. Bilgisayar şuan uçak gibi oldu ancak hd grafik sorun çıkarıyor. Benim için çok önemli değil. Zaten oyunda onu kullanmıyorum. Ancak hd grafik sürücüsü hariç 2-3 tane daha güncellenmemiş sürücü kalmış onları bulamadım.
İntel sürücü tarihi 24.08.2015.

Şöyle anlatayım. Bu sabah bilgisayarı sıfırla seçeneğine tıkladım. Windows 8 e geri döndü. Benden kablosuz ağ şifremi istedi yazdım kendisi direk Windows 10 u yükledi. 2-3 saat sürdü. İntelin sitesine girdim indirdim hop yine aynı hata. Nvidia sitesine girip 740m için en son sürümü yükledim. Daha sonra geçmişte sizin bana atmış olduğunuz linkteki donanımları güncelledim. Bilgisayar şuan uçak gibi oldu ancak hd grafik sorun çıkarıyor. Benim için çok önemli değil. Zaten oyunda onu kullanmıyorum. Ancak hd grafik sürücüsü hariç 2-3 tane daha güncellenmemiş sürücü kalmış onları bulamadım.
İntel sürücü tarihi 24.08.2015.

Son çare bilgisayarla gelen Sürücü CD'sinden yüklemek. Daha sonra sırasıyla güncelleme yapabilirsiniz. Şuanlık belki sorun olmuyordur ama ileride olabilir. Sonuçta oyunlarda HD Graphics kullanmıyorsunuz diye hiçbir görevi yok değil. Diğer donanımlarla sorunsuz çalışması için sürücü güncellenmeli ama size kalmış.

Evet, üç sürücü daha var. Bir kameranız diğer ikisi ses kartı ile ilgili.

Düzenleme:

Nvidia ekran kartını devre dışı bırakıp güncellemeyi deneyebilir misiniz?

Nvidia ile ilgili her şeyi denetim masasından kaldırın. ''NVIDIA Corparation'' yazar kolayca halledersiniz.
DDU ile bu rehbere göre Nvidia ekran kartı sürücülerini kaldırın. Zaten yeniden başlatılacak bilgisayar. Bundan sonra Intel HD Graphics sürücüsünü yükleyin.

DDU işini bitirdi ve kendisi yeniden başlattı.

Bilgisayarı yeniden başlattınız dimi?

Düzenleme:
Bunu indirin.
Start Scan diyin.
Tarama bittikten sonra ekran görüntüsü atın.
Daha sonra gelen sürücüleri işaretleyip ''Download'' a tıklayın.
Vallahi şuan onu denedim İntel Pro set buldu kablosuz ile ilgili onları güncelledi.

Sonuç değişmedi. Nvidia kurup bırakıyorum.

Driveridentifier farklı sürümü buluyor Intel'in sitesinde farklı bir sürüm. Tabiki Intel'in sitesine göre yapacağız ama oda olmadı. Programda da sürücü güncel gözüktü herhalde.

Nvidia sürücüsünü kurmadan önce bir şey soracağım. Aygıt yöneticisinde Nvidia gözüküyor mu halen?

Driveridentifier farklı sürümü buluyor Intel'in sitesinde farklı bir sürüm. Tabiki Intel'in sitesine göre yapacağız ama oda olmadı. Programda da sürücü güncel gözüktü herhalde.

Nvidia sürücüsünü kurmadan önce bir şey soracağım. Aygıt yöneticisinde Nvidia gözüküyor mu halen?
Kurmadan önce Nvidia gözükmüyordu. Sürücüyü temiz kurulum şeklinde kurdum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı