Windows 10 RAM kullanımı %50'nin altına düşmüyor

The User 0

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP Laptop 15-da1083nt
Intel Core i5-8265U @ 1.60GHz
Intel UHD Graphics 620
NVidia GeForce MX130
WD NVMe 480GB
A-Data 8GB CL17 2400MHz
HP 22es 1080p 60Hz
HyperX PulseFire Raid
Meslek
Öğrenci
Geçen gün bilgisayarı açtığımda normalde %5 olan RAM kullanımı %50'nin altına inmiyor. Son zamanlarda uygulama da kurmadım. Sebebi ne olabilir?
  • Intel i5-8265U 1,60GHz
  • 8 GB RAM
  • NVIDIA MX130
  • 256 GB SSD
1614515126935.png

Kaba bir hesap yaptım ve görev yöneticisindeki görünen uygulamaların toplam 4GB olmadığını farketim. Görev yöneticisinde görünmeyip çalışan ne olabilir?

Kaba bir hesap yaptım ve görev yöneticisindeki görünen uygulamaların toplam 4 GB olmadığını fark etim. Görev yöneticisinde görünmeyip çalışan ne olabilir?

Windows 10 gereksiz arka plan uygulamaları olabilir 😩, arama çubuğuna "arka plan uygulamaları" yazıp gereksizleri devre dışı bırakın az bir etkisi olabilir.

Windows 10 gereksiz arka plan uygulamaları olabilir 😩, arama çubuğuna "arka plan uygulamaları" yazıp gereksizleri devre dışı bırakın az bir etkisi olabilir.
Hepsi kapalı.

O zaman sizin için normal bir değerdir, Windows 10 RAM buldukça abanıyor, temiz bir kurulum ile Windows 8.1 geçebilirsiniz.
Ama işin garip tarafı 3 gün önce böyle bir sorun yoktu. Virüs taraması da temiz çıktı.

Ama işin garip tarafı 3 gün önce böyle bir sorun yoktu. Virüs taraması da temiz çıktı.

Yeni bir şeyler indirdiyseniz onlar arka planda çalışıp görev yöneticisinde gözükmüyor olabilir, dediğim gibi isterseniz temiz bir kurulum ile Windows 8.1 geçebilirsiniz, stabil bir işletim sistemi.

Geri
Yukarı