Windows 10 Sizce Diğer Sürümlere Göre Neden Daha İyi?

Windows 10 kullanacaksan SSD şart.
Çünkü diğer ülkelerde SSD kullanımı çok fazla adamlar normal HDD’yi unuttu bile. Çünkü adamlarda SSD daha uygun fiyatlı adam alıyor takıyor 500 GB 1 T SSD güzelce kullanıyor yanınada 1 T HDD tamamdır. Windows’un yapımcıları demiyor ki “arkadaşlar HDD kullananlar vardır ona göre yapalım sistemi” demiyorlar.
Ama bizim ülkemizde insanlar para olmadığından SSD almayıp 1 T HDD ile geçinmeye çalışıyor.
Windows 7 ile 5400 rpm HDD’ler ile idare ediliyordu ama Windows 10 ile 7200’ler bile zorlanıyor.
FPS düşmesi konusunda sizin parçalarınız günümüz parçalarına göre yetersiz gelebilir. Sizin parçanız 2015 yılında çıkmış ise sizde 2018 yılının işletim sistemini kurarsanız ister istemez performans düşüşü olacaktır.

Dx 12 desteği. Sadece bu cümle Windows 10'un diğer Windows sürümlerinden daha iyi olduğunu kanıtlıyor
Güncel işletim sistemleri her zaman daha iyidir. Güncellemeler alarak oyun içi optimizasyonlar geliştiriliyor bu da daha fazla performans demek.
Bu arada Windows 10 düşmanı olmanızın nedeni nedir? Bende Windows 7 düşmanıyımda.
Şunu söyleyebilirim sadece DX12.
Oynadığım oyunların çoğu DX11.2. O yüzden 12 ile pek fazla ilgilenmiyorum.
Microsoft destegi kesmisken buradaki insanlarin destek vermemesi tamamen hakli bir durum. Olayi yanlis anlamissin sen. Kullanicilar destek veriyor. Yoneticiler vermiyor.

Sen ekran karti surucusunun en guncelini kullanmiyor musun? Ilk yayinlanan surucu mu yuklu sistemde. Buna da o misal bak. Milyonlarca kullanici sorun yasamiyorsa ve sen yasadigin sorun yuzunden koskoca yazilimi kotuluyorsan bence ilk basta kendi on yargilarini kaldir derim.
Hocam bu sürücü güncelleme vs. bırakın bunları. Elbette güncel. Ön yargı değil bu. Benim 3 tane bilgisayarım var. 3'ünde de sorun yaşıyorum 10'da. Şu an mecburen 10 kullanıyorum. 1-2 ay sonra tekrar 7'ye geçeceğim. Düzelmiş mi acaba diye yükledik yine pişman etti ben daha ne diyeyim.
1803 güncellemesine kadar gercekten harikaydi. Ama FPS drop sorunu yasaniyor binlerce insanda.
Ve hala cözemediler. :)
Bill Gates tabiri caiz ise "Shut Down" yiyecek yakında. Sadece o günü bekliyorum.

@utkuversus acaba beni aydınlatabilir misiniz? Sosyalde Windows 10 kullanıyor gözüküyorsunuz da. :kedi:
Düzeldi mi sorusu geldi yükledim. Tekrar 7'ye geçeceğim bu gidişle. Bu arada Microsoft'un bile kullanmadığı Edge tarayıcısını siz neden kullanıyorsunuz? Biraz da biz aydınlanalım.
Windows 10 kullanacaksan SSD şart.
Çünkü diğer ülkelerde SSD kullanımı çok fazla adamlar normal HDD’yi unuttu bile. Çünkü adamlarda SSD daha uygun fiyatlı adam alıyor takıyor 500 GB 1 T SSD güzelce kullanıyor yanınada 1 T HDD tamamdır. Windows’un yapımcıları demiyor ki “arkadaşlar HDD kullananlar vardır ona göre yapalım sistemi” demiyorlar.
Ama bizim ülkemizde insanlar para olmadığından SSD almayıp 1 T HDD ile geçinmeye çalışıyor.
Windows 7 ile 5400 rpm HDD’ler ile idare ediliyordu ama Windows 10 ile 7200’ler bile zorlanıyor.
FPS düşmesi konusunda sizin parçalarınız günümüz parçalarına göre yetersiz gelebilir. Sizin parçanız 2015 yılında çıkmış ise sizde 2018 yılının işletim sistemini kurarsanız ister istemez performans düşüşü olacaktır.
M.2 SSD var sistemde? Yeterli mi?

Oynadığım oyunların çoğu DX11.2. O yüzden 12 ile pek fazla ilgilenmiyorum.

Hocam bu sürücü güncelleme vs. bırakın bunları. Elbette güncel. Ön yargı değil bu. Benim 3 tane bilgisayarım var. 3'ünde de sorun yaşıyorum 10'da. Şu an mecburen 10 kullanıyorum. 1-2 ay sonra tekrar 7'ye geçeceğim. Düzelmiş mi acaba diye yükledik yine pişman etti ben daha ne diyeyim.

Bill Gates tabiri caiz ise "Shut Down" yiyecek yakında. Sadece o günü bekliyorum.

Düzeldi mi sorusu geldi yükledim. Tekrar 7'ye geçeceğim bu gidişle. Bu arada Microsoft'un bile kullanmadığı Edge tarayıcısını siz neden kullanıyorsunuz? Biraz da biz aydınlanalım.

M.2 SSD var sistemde? Yeterli mi?
Ben normal SSD dedim sen m.2 yeter mi diyorsun. :)

Arkadaş niye artık güncelleme almayan bir işletim sistemi kullanayım? Bende hiçbir şekilde FPS drop yok, SSD de yok. Edge'de bana başta sunulan tarayıcı Windows 10'a geçiş başladığı gün geçtim ve Edge'i o günden beri kullanıyorum. Opera'yı deneyeyim dedim beter olsun bu kadar saçma bir şey olamaz. Chrome'u 7'de kullanıyordum yediği RAM ortada. Firefox kullandım bir süre yine 7'deyken ondan gayet memnundum. Bu ara da Chrome'a yetiştiler belki geçtiler geçmeye üşeniyorum.

Bence en iyi sürüm windows 10 değil. En azından eski sistemler için. Çünkü Microsoft store gereksiz güncellemeleri adeta size dayatıyor. Hiç bir zaman 40’ın altında güncelleme var kısmıyla karşılaşamadım. Ne zaman açsam gereksiz birçok şeye güncelleme geliyor. Ve işin garip yanı saatlerce bekleyip tüm güncelleştirmeleri yüklesemde ertesi gün hepsi geri geliyor. O yüzden artık mağazaya dokunmaya cesaret edemiyorum. Bazen kendi kendine gereksiz uygulamaların güncellemesini indirmeyi deniyor ve zaten yavaş olan internetimi adeta bana kullandırtmıyor. Size yaşadığım bir olayı anlatayım. CS:GO’ da rekabetçi maç oynarken bir anda pingim çıktı. Dedim normal zaten internetim yavaş ama bir anda oyundan atıp masaüstüne attı beni. Bir baktım Windows 10 güncellemeler indirildi. Lütfen bilgisayarımızı yeniden başlatın yazısı çıktı. Tabii sinir oldum. Birde harddisk ve cpu sürekli %100 kullanımda. Görev yöneticisine baktığımda ise antimalware servicenin sürekli arka planda çalışır olduğunu ve kapatamadığımı farkettim. Anladığım kadarıyla sürekli virüs taraması yapıyordu. Bu sorunun çözümünü sosyalde bulmuştum fakat bir süre sonra geri gelip duruyordu. Artık canıma tak etti. Bende gidip Windows 8.1 X64 kurdum. En güzel işletim sistemi bence Windows 8.1 çünkü ne windows 10 gibi gerekli gereksiz bir sürü güncelleme ve yama kurmakla sistemi yavaşlatıyor ne de windows 7 gibi güncelleme almama derdi yok. Sadece önemli ve gerekli güncellemeleri alıyor ve bu da bana yetiyor. Zaten Microsoft windows 10’un son Windows sürümü olacağını dediğinde bence çok büyük bir hata yaptı. Yani sürekli yamalamak o sistemin kararlılığını ve hızını düşürmez mi? Bence en sonunda yeni bir windows çıkartmak zorunda kalacaklardır. Tabii bu benim görüşüm aynı görüşte olmayan arkadaşlarada saygım var. Bir tavsiye olarak siz siz olun sakın eski sistemlere windows 10 kurmayın. Eğerki sisteminiz yeni ise tabii ki kurabilirsiniz. Hiç bir sıkıntı olmaz.

Performans olarak Windows 10, Windows 8.1, Windows 7 arasında artık çok fazla bir fark yok maksimum 5 fps değerin de oynamalar oluyor. Ek olarak Windows 10 güvenlik ve yenilik güncelleştirmelerini almakta ve bana göre görsel açıdan Windows 7 den veya 8.1 den çok daha güzel eğer donanım özellikleri eski değil ise Windows 10 kullanılabilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı