Windows 10 System'in Diğer sistemlere Göre Daha Çok Ram Harcaması

TwinBlade

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba Technopat Ailesi. Buradan aldığım tavsiye ile Windows 10 yükledim ancak şöyle bir sıkıntı var. Diğer işletim sistemlerine göre System daha çok EAM harcıyor bunu azaltmanın bir yolu var mıdır ? Malum 200-300 mb harcaması biraz fazla geldi. Win8.1 ve Win7 sistemlerinde 5-10 mb harcayan işlem neden 200-300 arası bir RAM harcamaya başladı gerçekten merak ettim. 2 GB RAM'lı bilgisayar için biraz fazla bu değer. Bunun çözümünü bilen var mıdır veya bunun nedeni nedir bilen var mıdır diye sormadan duramadım.
Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı durum bende de mevcut ancak bir oyun çalıştırdığımda (örneğin CS:GO) ram yemesi azalıyor.Bu durum sende de varsa pek sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum.

Evet. Bende 2 gb ram var çok terettütde kaldım geçmek konusunda. İşlemci ekran kartı gayet yeterli fakat anakartda ram slotlarından biri bozuk olduğu için 4 gb a yükseltemiyorum. Neyse oyunlara girince win 7 ye göre 200-300 mb daha fazla ram kullanılıyor. Fakat eğer ram yetmemeye başlarsa arkapalndan uygulama kapatıp yer açıyor..

Aynı durum bende de mevcut ancak bir oyun çalıştırdığımda (örneğin CS:GO) ram yemesi azalıyor.Bu durum sende de varsa pek sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum.

Evet. Bende 2 gb ram var çok terettütde kaldım geçmek konusunda. İşlemci ekran kartı gayet yeterli fakat anakartda ram slotlarından biri bozuk olduğu için 4 gb a yükseltemiyorum. Neyse oyunlara girince win 7 ye göre 200-300 mb daha fazla ram kullanılıyor. Fakat eğer ram yetmemeye başlarsa arkapalndan uygulama kapatıp yer açıyor..

Dediğinizin aksine şuan bilgisayarda açık olan oyunların ram harcamasını düşürüp kendi ram harcamasını gerçekten yüksek boyuta çıkarıyor. Oyunlarda kasma mevcut oluyor. Normalde 1 tane saltanat'ın 200-400 arası bir ram kullanması gerekirken şuan max 100-150mb ram gibi değerlerde oynadığını gördüm ve çok garip geldi dediğinizi ters köşeye yatırdı :) ve System adlı işlem neredeyse 700 mb kullanmaya başladı.
Ekran Alıntısı.PNG

Bu değer beklemede nasıl oluyor? Chrome Ram harcama ününe sahip, onu kapatıp sistemi izlemek gerekir.
Şuan benim sadece chrome açık ve bendeki değer '' 22.017 K ''

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı