Windows 10 System'in Diğer sistemlere Göre Daha Çok Ram Harcaması

DoNotSpy10 Download - Softpedia
http://www.softpedia.com/get/Tweak/System-Tweak/Windows-10-Tracking-Disable-Tool.shtm

Bu iki programı çalıştırıp gereksiz gözüken faaliyetleri durdurursanız belki bir fayda görürsünüz.
Deneyeceğim ancak hangilerini kapatmam gereken bi bilgilendirme vs. bişey varmı yoksa kendimmi seçmeliyim ?
Katılıyorum. Hava durumu, Spor vs bütün arkaplan uygulamalarını devre dışı bıraktım.
Onlar felaket kaynak harcıyor ve senin rakam hiç iyi değil.
Düzelmesse Windows 7'e geri dönücem.

İşte benim değerler:

kd0476.png

o7owgm.png

Bence normal nedeni ise diğer windows sürümlerinden daha fazla özellik ve daha güzel arayüze sahip
Şöyle düşün el emeği mi daha pahallıdır fabrika malı mı ?

Şöyle bir durum var.Eğer system dosyası 200.000kb den fazla yiyorsa svchost adı verilen bir virüs kendini system dosyasına ekleyerek system adı altında çalışabilmektedir.Eğer temiz bir kurulum yapmak istiyorsanız sıfırdan bir HDD ile yapabilirsiniz.
NOT:Bu dediklerim sadece bir ihtimal.Araştırmadan bazı işler yapmaya kalkışmayın.

Destroy Windows 10 Spying Download - Softpedia

Şu programı çalıştırın ve programın ayarlar kısmından Windows 10 uygulamalarını kaldır seçeneğini de işaretleyerek aracı çalıştırın. Gereksiz programlar kaldırılınca bir daha bakalım değerlerine.
Deniyorum yaptıktan sonra restart atıp durumu yazarım.
Edit : İşlem cevap yazarken bitti şimdi bilgisayara restart atıyorum.
Bence normal nedeni ise diğer windows sürümlerinden daha fazla özellik ve daha güzel arayüze sahip
Şöyle düşün el emeği mi daha pahallıdır fabrika malı mı ?
Arayüz win 8.1'den daha sade win 8.1'de 15-20 mb olan system hatta çoğunlukla 5-4 mb gördüğüm system ne eklendide şuan en düşük 200 civarında seyrediyor bunuda düşünmek lazım.
Şöyle bir durum var.Eğer system dosyası 200.000kb den fazla yiyorsa svchost adı verilen bir virüs kendini system dosyasına ekleyerek system adı altında çalışabilmektedir.Eğer temiz bir kurulum yapmak istiyorsanız sıfırdan bir HDD ile yapabilirsiniz.
NOT:Bu dediklerim sadece bir ihtimal.Araştırmadan bazı işler yapmaya kalkışmayın.
Sizin belirttiğiniz virüs direk svchost üzerinden ram + cpu yemeye başlıyor bilgisayar bunu kaldıramıyor ve reset atıyor. Bunda cpu kullanımı 0-01 arası değişiyor ancak ram kullanımı kafasına göre. bazen 200 bazen 500 bazen 400 gibi belli olmuyor.
Not : Yazdığın virüs desktop.ini üzerinden devreye giriyor. Basit bat kodları ile ben her resetten sonra desktop.ini + autorun virüsü temizlemesi yapıyorum. Önlem almak iyidir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı