Çözüldü Windows 10 SSD Temiz Kurulumu Nasıl Yapmalıyım?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Meaprite

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar yeni bir SSD aldım. HDD'yi çıkarıp yerine bu SSD'yi takacağım. Sorum şu, Windows 10 media creation tool'u indirip ISO dosyası olarak kaydettikten sonra direkt USB belleğine kopyalarsam ya da Rufus programı ile hazırlarsam bir şey fark eder mi? Yani USB'mi biçimlendirdikten sonra direkt kurulum dosyalarını kopyalarsam ne fark eder, Rufus programı ile hazırlarsam ne fark eder? Teşekkürler.

Çözüm
Arkadaşlar yeni bir SSD aldım. HDD'yi çıkarıp yerine bu SSD'yi takacağım. Sorum şu, Windows 10 media creation tool'u indirip ISO dosyası olarak kaydettikten sonra direkt USB belleğine kopyalarsam ya da Rufus programı ile hazırlarsam bir şey fark eder mi? Yani USB'mi biçimlendirdikten sonra direkt kurulum dosyalarını kopyalarsam ne fark eder, Rufus programı ile hazırlarsam ne fark eder? Teşekkürler.
Rufus dosyaları boot edilebilir bir şekilde yazacaktır diske. Kopyalamada ise boot edemezsiniz.
Rufus dosyaları boot edilebilir bir şekilde yazacaktır diske. Kopyalamada ise boot edemezsiniz.

Çözüm
Teşekkür ederim
Kurulum sırasında windows sürümü seçebilmem için ei.cfg dosyası oluşturup sources klasörüne atmam gerekiyormuş. Kurulum dosyalarına bir ekleme yaptığım için sıkıntı çıkar mı?

Son düzenleme:
@Meaprite Microsoft'un kendi uygulaması ile Windows 10 ISO'sunu indirip Rufus ile USB belleğe yazdırırsanız böyle bir işleme gerek duymazsınız. Kurulum ekranında soruyor zaten Pro mu Home mu diye.
Microsoft forumlarında home ve single language sürümlerinde sormuyor , sadece pro sürümde soruyor diye gördüm. Sorması için de ei.cfg dosyasını oluşturmamız lazımmış. Dediğinizden emin misiniz?

Benimde bu konu ile alakalı bir sorum var. Microsoft'tan Windows 10.iso indirdiğimde kurarken hemen etkinleştirmem şart mı? Kurduktan 1 hafta sonra da etkinleştirebilir miyim?

Benimde bu konu ile alakalı bir sorum var. Microsoft'tan Windows 10.iso indirdiğimde kurarken hemen etkinleştirmem şart mı? Kurduktan 1 hafta sonra da etkinleştirebilir miyim?
İstediğiniz zaman etkinleştirebilirsiniz. Sadece siz etkinlestirene kadar sağ altta windows etkinleştirilmedi yazısı olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı