Windows 10'dan Linux'a geçilir mi?

Amd FX 6100 4.3GHz
GTX 1050 2GB Gaming X
Kingston HyperX Fury White 8GB (4x2)
WD Blue 2TB 5400RPM HDD
Samsung 500GB 7200RPM HDD.

Hocam kusuruma bakmayın Wine`ın ne olduğu hakkında bir fikrim yok, açıklayabilir misiniz? Wine sayesinde Roblox oynanıyor mu?
Fedora GNOME/KDE Plasma, KDE Neon, Linux Mint Cinnamon, Manjaro GNOME gibi dağıtımlara bakmanızı öneririm o zaman. :) WINE, Windows'taki programları GNU/Linux dağıtımlarında kullanmamıza yardımcı olan bir çevirici araçtır.

Arkadaşın sistemi güçlü. Farklı dağıtımlar denenebilir. İlk defa geçeceğini söylüyor. Mint Cinnamon olabilir. Daha sonrasında ise Arch tabanlı dağıtımlar olabilir.
İlk defa geçeceğinden Mint önerdim. Desteği çok fazla, sürücü konusunda sıkıntı yaşamaz. Sonra düşman olmasın Linux a :)

İlk defa geçeceğinden Mint önerdim. Desteği çok fazla, sürücü konusunda sıkıntı yaşamaz. Sonra düşman olmasın Linux a :)
Mint genel olarak önerilen, ona geçiş yapmayı deneyeceğim. İlk başlarda sorduğum sorulara da cevap verebilirseniz sevinirim, anladığım kadarıyla Linux bahsettiğim oyunları destekliyor, yoksa yanılıyor muyum? Sormayı unutmuşum, canlı derslere katılıyorum, Zoom destekliyor değil mi?

Mint genel olarak önerilen, ona geçiş yapmayı deneyeceğim. İlk başlarda sorduğum sorulara da cevap verebilirseniz sevinirim, anladığım kadarıyla Linux bahsettiğim oyunları destekliyor, yoksa yanılıyor muyum? Sormayı unutmuşum canlı derslere katılıyorum, Zoom destekliyor değil mi?
Zoom tabii ki destekleniyor.
Eğer kurulumda takıldığınız yer olursa yeni konu açarak danışabilirsiniz.

Mint genel olarak önerilen, ona geçiş yapmayı deneyeceğim. İlk başlarda sorduğum sorulara da cevap verebilirseniz sevinirim, anladığım kadarıyla Linux bahsettiğim oyunları destekliyor, yoksa yanılıyor muyum? Sormayı unutmuşum canlı derslere katılıyorum, Zoom destekliyor değil mi?

Zoom destekliyor hatta Linux'ta Türkçe :D Ayrıca söylediğiniz oyunların çoğunu desteklemiyor.

Mint genel olarak önerilen, ona geçiş yapmayı deneyeceğim. İlk başlarda sorduğum sorulara da cevap verebilirseniz sevinirim, anladığım kadarıyla Linux bahsettiğim oyunları destekliyor, yoksa yanılıyor muyum? Sormayı unutmuşum, canlı derslere katılıyorum, Zoom destekliyor değil mi?
Zoom programının GNU/Linux dağıtımlarına desteği var hatta Zoom için GNU/Linux dağıtımlarına özel bir Türkçe yama bile var. O yamanın grafik kurulum işlerini ve yama kurucu programını ben yapmıştım hatta. :D

Geri
Yukarı