Windows 10'dan Linux'a Geçiş

Blacksidemre

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Merhaba Sosyal. Sistemimin yavaşlığından dolayı bir Linux dağıtımına geçmek istiyorum. Şu an Windows 10 SL kullanıcısıyım. 8.1'den yükseltme yapmıştım. Sistemimi numarasız liste ile size sunuyorum:
  • AMD A8 6410 With R5 Graphics (APU)
  • AMD R5 M.230 2 GB DDR3
  • 4 GB (3.14 GB kullanılabilir) RAM DDR3
  • Aspire E5 521G Motherboard
  • 1 TB HDD (Toshiba)

Sistemim laptop. Modeli Acer Aspire E5 521G. Bu sistemi zorlamayacak, performanslı en uygun Linux dağıtımını önerir misiniz? Bir de nasıl kurulacağını bilmiyorum. Bildiğimiz format mı atacağız? Cevaplar için şimdiden teşekkürler, iyi Sosyaller.

(Eklemem gereken bir şey olursa lütfen hatırlatın)

Peki, teşekkür ederim. Linux Mint Xfce kuracağım gibi görünüyor. Peki Linux Mint kurulduktan sonra XFCE'yi nasıl kurabilirim?
Zaten XFCE sürümü ile kuruyorsunuz, sizin yapmanız gereken ek bir şey olmuyor çünkü masaüstü kendiliğinden geliyor.

Yani şimdi @Kerem00'ın attığı torrent dosyasını indirip, Rufus'a yazdırıp Dual-Boot etmem yeterli midir?
Evet, fakat kurulumda bir sorun çıkarsa yeni konu açınız. Yapmanız gereken şey arayüze gelince ''Install Linux Mint 20.04'' diye bir şey olur ona tıklayın ve ülke, dil ve klavye seçimi yapın sonra ise kurulum seçeneklerinden ''Windows Boot Manager'ın yanına kur'' seçeneği ile kurun.

Yeni konular

Geri
Yukarı