Windows 11 AMD GPU'lu Sistemlerde Düzgün Çalışmıyor mu?

Windows ayarlarını kurcalamayı denediniz mi? Örneğin;

Eki Görüntüle 1951343
Denedim hocam. Aslında animasyonları kapatınca nispeten düzeliyor ama o zaman da soft geçişler olmadığı için rahatsız ediyor açıkçası. Sadece masaüstü sistemimde olsa belki bundan kaynaklıdır diyeceğim ama dediğim gibi AMD GPU'lu dizüstünde de olunca acaba AMD mi dedim ama verilen yanıtlara göre değil.

Bu bahsettiginiz seyde tum ekran mi siyah oluyor yoksa sadece islemi yaptiginiz uygulama mi? Dun bilgisayarda degildim aklimda kaldigi kadar cevap verdim, simdi denedim acip kapatirken uygulama siyah oluyor ama cok hizlica surekli ac kapa yaptigimda ve sadece steam da oluyor.
6650 XT var yaşamadım bu sorunu, Windows 11 22h2 yada en güncel sürümü neyse o yüklü, sürücü de en son çıkandan bir önceki, 23.9.1 idi sanırım.

Bu bahsettiginiz seyde tum ekran mi siyah oluyor yoksa sadece islemi yaptiginiz uygulama mi?
Tüm ekran değil hocam, videoda gösterdiğim gibi sadece uygulama oluyor. Hızlı açıp kapatmayla pek alakası yok çünkü rastgele zamanlarda da oluyor. Videoda göstermek amacıyla öyle yaptım.

Sadece Steam'de de değil, Discord'ta da oluyor, Chrome'da da oluyor. Fark etmiyor.

Bende öyle bir sorun yok animasyonlar kapalı siyah olmuyor bende.
Bazen Alt+Tab atarken eski oyunlarda sistem kilitleniyor reset atmadan düzelmiyor RX 6700 XT var yakın zamanda Windows 10 geçeceğim bakalım ne olacak.

Merhaba, geçenlerde bir konu açmıştım uygulamaları küçültüp büyütürken uygulama siyah oluyor diye. bu hata acaba AMD ekran kartı kaynaklı olabilir mi diye şüpheleniyorum. NVIDIA kullanan arkadaşlarıma sorduğumda hiçbirisi böyle bir sorun yaşamadığını söylüyor. Elimde AMD ekran kartlı laptop ve masaüstü var, ikisinde de aynı sorun var mesela.

kısaca sorum şu: AMD ekran kartı kullanıp videoda belirttiğim sorunu yaşayan var mı? NVIDIA kullanıp aynı sorunu yaşayan var mı? Cevaplarsanız sevinirim.

Sorun:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bende AMD GPU'da FPS problemi var. RX6500M garip şekilde Windows 11 de düşük FPS veriyor.

Geri
Yukarı