Windows 11 Bluetooth kulaklık bağlanıyor ama ses gelmiyor

• Konuyu başlatan Zebiux
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 65
  • Görüntüleme 22B
Bizdeki sorunun bununla pek de bir alakası yok hocam, Windows 11'de bazı model kulaklıklar istisnai olarak çalışmıyor. Zaten çoğu kişi UB400 veya UB500 kullanıyordur tahminimce. Microsoft olaya el atmadıkça herhangi bir çözüm yolu yok anladığım kadarıyla. Denemediğim şey kalmadı.
UB400'ün Windows 7 için olan driverini yüklediğimde ses almayı başardım ancak ses çok kalitesiz ve cızırtlıydı.

Bence sorun sürücü kaynaklı, benim sorunumu bu sürücü çözdü. Masaüstünde Windows 11 var onun AX200 kartı ile sorunsuz çalışan kulaklık ve hoparlörler laptopa bağlanıyor ama ses olarak tanımıyordu. Bu sürücüyü yükledikten sonra şu an hiçbir sorun kalmadı. Laptopta AC7260 var.

Aslında hem laptop hem masaüstü için en mantıklı çözüm AX200 almak, hem Bluetooth 5.2 var hem de Wi-Fi 6, o kartta hiçbir sorun yok.

Bence sorun sürücü kaynaklı, benim sorunumu bu sürücü çözdü. Masaüstünde Windows 11 var onun AX200 kartı ile sorunsuz çalışan kulaklık ve hoparlörler laptopa bağlanıyor ama ses olarak tanımıyordu. Bu sürücüyü yükledikten sonra şu an hiçbir sorun kalmadı. Laptopta AC7260 var.

Aslında hem laptop hem masaüstü için en mantıklı çözüm AX200 almak, hem Bluetooth 5.2 var hem de Wi-Fi 6, o kartta hiçbir sorun yok.

Elbette sürücü kaynaklı zaten ama yapabileceğimiz bir şey yok. Windows tak çalıştır şeklinde çalışan USB donglelar için otomatik bir sürücü indiriyor. Bu indirdiği sürücü Windows 11'de stabil çalışmıyor, QCY Haylou gibi markalarda ses alamıyorsunuz.
Kendiniz driver yüklemek isteseniz herhangi bir kaynak yok dediğim gibi TP-Link'in sitesinde bir driver bulunuyor ancak bu driver Windows 7 için oldukça eski ve kalitesiz.

arkadaşlar bende haylou GT1 ile win11 pc ye bağlanamıyorum. Sorunu çözebilen var mı?

1689107688515.png

Arkadaşlar kulaklığı bağladıktan sonra denetim masası -> Ses Aygıtlarını Yönet -> Kendi Kulaklığınıza sağ tıklayın ve ''Varsayılan Aygıt Olarak Ayarla'' seçenğini işaretledikten sonra bende sorun çözüldü. İyi forumlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı