Windows 11 ikinci Vista faciası olacak gibi duruyor!

Windows 11 ciddi yeniliklere sahip. Performans anlamında da iyi işler çıkartıyor. Facia demek biraz saçma olmuş fikrimce. Nihai sürüm çıktığında hep birlikte deneyimleyip yorum yaparız.

Linux hayranlarına çok bulaşmayın derim. Fikir beyan etmene bile izin vermeyip hakaret etmeye başlıyorlar. Küçümsüyorlar akıllarınca. Biraz altta kalınca da hakarete sarılıyorlar. Kendileri mantıklı davranmıyor ki seçimleri mantıklı olsun.

Vista bir facia değildi. Çıkış zamanlaması kötüydü sadece. Kullandıklarım arasında en güzeli Vista'yadı. Unutmayın Win7 Vista üzerine kurulmuştur.

Niye bizim insanlarımız takım tutar gibi böyle şeyleri tutuyor anlamıyorum. 2 sistemde kendine göre güzel. Oyun oynayacaksan, iyi bir sistemin varsa, arkasında destek alabileceğin profesyonel bir ekip istiyorsan, geçmişten gelen bir alışkanlığın var ise Windows kur ama günlük işler yapacaksan, işletim sistemine para vermek istemiyorsan, özgür ruhluysan, stabillik istiyorsan, virüsler ile uğraşmak istemiyorsan, arkasında destek alabileceğin güzel bir topluluk arıyorsan, çeşitlilik istiyorsan, düşük sistemler için hafif distrolar arıyor isen Linux tabanlı distro kur yani iki taraf da oldukça iyi ve güzel. İkisini de seviyorum. 🙂

Artık olarak ana sorumuza gelir isek bence Windows 11, Vista faciası olmayacak. Bence işlemci desteği falan değişecek. Hemen hızlı yükselmez. Windows 10'da hemen kullanım grafiklerinde 1. olamadı. Tam çıktıktan 2-3 yıl sonra oldu. 11'de tam çıktıktan 2-3 yıl sonra Netmarketshare'de ilk sıraya oturur. Bu arada Vista oldukça güzel bir işletim sistemiydi. Bence hakkı yeniyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı