Windows 11 kurmalı mıyım?

Şu an indiriyorum, beğenmezsem geri dönerim zaten. Bir denemiş olalım en azından.

Update ile aracılığı ile geçersen bazı performans sorunları olabilir. Temiz kurulum ile geçsen daha iyi olurdu.

Evet, Windows 11'e Update ya da yükseltme aracı ile geçersen ve Windows.old klasörünü silmezsen 10 gün gibi bir süre ile ayarların kurtarma kısmından geri dön seçeneği ile geri Windows 10'a dönebilirsiniz. Ben olsam geçmezdim, 22H2 tam olarak gelmesini ve oluşabilecek hataların çözülmesini beklerdim.
Şu anda kuruyorum da hata mı yapıyorum acaba ?

Update ile aracılığı ile geçersen bazı performans sorunları olabilir. Temiz kurulum ile geçsen daha iyi olurdu.
Update ile geçiyorum. Nasıl iptal edebilirim indirmeyi ?

Ben uzun süredir kullanmaktayım. Hiçbir performans kaybı veya hata ile karşılaşmadım. Her parça gibi anakart da önemli anakart modeliniz nedir?

Hiç mi denemeye değmez ?
Birkaç eksiklik sayayım. Çok merak ediyorsanız deneyin tabii. Çok incelemezseniz gözünüze hiçbir hata batmaz.
-Windows Defender sadece birkaç yöntemle kapatılabiliyor.
-EdgeWebview2 gibi uygulamalar var kaldırsanız bile kendisi geri yükleyecektir.
-RAM kullanımı Windows 10'a göre daha yüksek. 500 MB civarı.
-Ayrıca görsel stil eklenmiş Windows 10'dan pek bir farkı yok. vs. vs.
Tüm bu olumsuzlukları bir şekilde düzeltseniz bile RAM kullanımı ve performans olarak Windows 10'a erişemiyor. Tavsiyem toplu güncelleştirmeyi beklemeniz.

Şu an kuruyorum hata mı yapıyorum acaba?

Tam olarak bilemeyiz, sistemin uyumlu olduğu için geçmende bir sakınca yok ancak biraz daha bekleyip geçmen daha kararlı bir davranış olurdu. Çok sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum ama ufak tefek çökmeler, hatalar, Windows Gezgini durduk yere yeniden başlama gibi şeyler yaşayabilirsin. Windows 11 geçtikten sonra olası hatalar için bu konularıma bakabilirsin. Windows 11 geçtiğim zaman bu hataları yaşadığımdan dolayı çözüm hazırlamıştım.

Update ile geçiyorum. Nasıl iptal edebilirim indirmeyi?

Bilmiyorum ama buna basmayı deneyebilirsin.

Adsız.png

Komple kapatmak istersen Windows Update blocker diye yazılım var.

Muhtemelen Regedit üzerinden Windows 11 indirmesini kapatabilirsin, hiç öyle bir şey yaşamadığım için doğal olarak bilmiyorum.

Bir de C:\Windows\SoftwareDistribution klasörü var, Update'in güncelleme dosyaları var orada. Download kısmını silmeyi deneyebilirsiniz.

Peki şu anda indiriliyor diyor iptal mi etsem bilemedim? Update ile kurulumu nasıl iptal edebilirim?

Geçmek istiyorsan geç, sıkıntı yaşarsan geri dönersin ama temiz kurulum yerini tutamaz bu Update. Temiz kurulum ile geçmen daha sorunsuz olacaktı. Update'i nasıl iptal edebileceğin yöntemleri yazdım.

Milyon insan bu şekilde geçiyor geç sıkıntı olmaz. Keyfini çıkart.

Sıkıntı olmayacağının garantisi yok. Windows Update ile sürüm yükseltmek, temiz kurulumun yerini tutamaz. Windows Update ile geçilirken Windows üstüne Windows kuruluyor gibi oluyor. Bu da belirli hatalara yol açabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı