Windows 11 kurmalı mıyım?

• Konuyu başlatan OnePC
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 622

OnePC

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Türkiye
RAM
8 GB 2400 MHz DDR4
SSD veya HDD modeli
NVMe Samsung SSD 970 EVO 250 GB
Ekran kartı
NVIDIA GeForce GTX 1050 ve Intel UHD Graphics 620
İşlemci
Intel Core i7-8565U CPU @ 1.80 GHz
Arkadaşlar merhaba. Bu konuda çok kararsızım. Şu anda Windows 10 Pro 21H2 kullanmaktayım. Sizce Windows 11 22H2 kurmalı mıyım? Kuracaksam da temiz kurulum ile kurarım. Eğer emülatör olmadan Play Store'dan oyun falan indiriliyorsa Windows 11'de bu çok iyi olur. Sizce hangi işletim sistemi daha iyidir? Windows 11 kurmalı mıyım?

Bilgisayarım: ASUS Vivobook Pro 17.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. Bu konuda çok kararsızım. Şu anda Windows 10 Pro 21H2 kullanmaktayım. Sizce Windows 11 22H2 kurmalı mıyım? Kuracaksam da temiz kurulum ile kurarım. Eğer emülatör olmadan Play Store'dan oyun falan indiriliyorsa Windows 11'de bu çok iyi olur. Sizce hangi işletim sistemi daha iyidir? Windows 11 kurmalı mıyım?

Yani hocam çok karasız kaldım işlemciden dolayı ama gerek yok bence ama sıkıldıysanız sorun yaşamazsınız.

geçip deneyin eğer sıkıntı çıkarsa geri dönün çünkü windows 11 bazılarında performans artışı bazılarında performans düşüşü sağladı.

geçip deneyin eğer sıkıntı çıkarsa geri dönün çünkü windows 11 bazılarında performans artışı bazılarında performans düşüşü sağladı.
Peki o performans düşüşü olup olmadığını kesin olarak nasıl anlayabilirim ?

Bu arada Update ile kurarsam ne olur ?

Onu sizin anlamanız gerekir.

Fark etmez ama update olarak herkese gelmiyor gelmediği sürece temiz kurulum veya yükseltme ile kurabilirsiniz ama temiz kurulum önerimdir.

Onu sizin anlamanız gerekir.
Şöyle birşey oldu hocam. Asus'un driver sayfasında klavye ışıkları sadece Windows 10'da yazıyor, Windows 11'de yazmıyor da yani Windows 11'de Klavye ışığı driverı yok mu acaba ?

Fark etmez ama update olarak herkese gelmiyor gelmediği sürece temiz kurulum veya yükseltme ile kurabilirsiniz ama temiz kurulum önerimdir.
Bana update ile geldi 11. Performans olarak temiz kurulum daha iyiyse öyle kurarız artık hocam.

Şöyle birşey oldu hocam. Asus'un driver sayfasında klavye ışıkları sadece Windows 10'da yazıyor, Windows 11'de yazmıyor da yani Windows 11'de Klavye ışığı driverı yok mu acaba ?
Var hocam rahat olun tabii windows 10 gibi çalışır mı bilemem ama bende armoury create çalışıyor sizde de çalışır.

Yeni konular

Geri
Yukarı