Windows 11 LTSB sürümü çıkar mı?

Ben Windows server de kullanıyorum uzak masaüstü falan var mı peki.
Remmina programını kurabilirsin.
Net fremawork nasıl halletcez peki Camtasia açılmıyor.
Camtasia yerine OBS veya SimpleScreenRecorder kullanabilirsin .net de Linux destekliyor.
Linux da görev yöneticisi olmaz o Windows'a özgü bir şey.
Linux Mint'te görev yöneticisi tarzı bir uygulama kurulu geliyor, ancak adını hatırlamıyorum. Uygulamaları dolaşırsa bulabilir.

Ek olarak .NET'i normal indirip kurmayın. "sudo apt install winetricks" ile winetricks programını kurup sonra "winetricks dotnet35" ve "winetricks dotnet48" deneyin. Ayrıca Vegas Pro Wine'da açılmayabilir ondan emin değilim. Video düzenleme için Kdenlive kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:
NTLite ile LTSB benzeri bir sistem yapılabilir bütün Microsoft programlarını ve gereksiz hizmetleri kaldırırsak LTSB ile çok farkı olmaz hatta uyumluluk konusunda daha iyi olur.

GNU/Linux' da her şeyi desteklemiyor ve çok karışık.
Wine ile uygulamaların çoğunu çalıştırdım. Hatta 1-2 tane oyun da çalıştırdım. Yaptığım testlerde 11 uygulamanın 8'i çalıştı. Fakat oyun konusunda Windows kadar stabillik alamadım. Günlük kullanımda GNU/Linux dağıtımları oldukça iyidir.
Hackersan Linux çok iyi bir sistem ama oyuncuysan veya tasarımcı her neyse Linux kullanması çok zor bir sistem.
Hacker değilim. Coding, günlük kullanım ve oyun olarak kullanıyorum bilgisayarı. GNU/Linux dağıtımlarından Linux Mint 20.1 XFCE kullandım ve Windows'a göre bazı özellikleri daha pratik.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı