Windows 11 nasıl bir işletim sistemi?

Windows 10'a toplam 10 yıllık bir destek senesi verildi
bitiş tarihi 14 Ekim 2025 salı günü...
Sizce Windows 11'e ne kadar destek verilir Windows ME gibi 6 sene az mı destek alır yoksa XP gibi 14-15 yıllık bir destek mi alır?
Ortalama işletim sistemi destek süresi 10 sene diye biliyorum. Bu durumda muhtemelen 2031'e kadar alabilir, Microsoft aksini belirtmez ise.

Ortalama işletim sistemi destek süresi 10 sene diye biliyorum. Bu durumda muhtemelen 2031'e kadar alabilir, Microsoft aksini belirtmez ise.
Peki benim yaşım XP'ye yetmedi 14 yaşındayım ama sorum var XP neden o kadar sevildi ve desteği bu kadar uzun oldu?

Peki benim yaşım XP'ye yetmedi 14 yaşındayım ama sorum var XP neden o kadar sevildi ve desteği bu kadar uzun oldu?
Çünkü Windows XP klasik Windows 9x ailesinden farklı olarak ilk defa ev kullanıcıları için NT çekirdeği çıkardı. Bundan önceki NT çekirdekleri genelde ev kullanıcılarından çok sunucu ve iş bilgisayarları için üretiliyordu. Tasarım olarak da performans olarak da gayet iyiydi. Bu yüzden XP Windows ailesinin en sevilen işletim sistemlerinden biri, hatta başı çeker diyebiliriz.

Geri
Yukarı