Windows 11 ne hale geldi?

Falsey

Hectopat
Makaleler
2
Temiz kurulum ile Windows 11'e geçmeyi düşünüyorum. En son 6-7 ay önce 4 GB RAM'li bir sistemde kullanıyordum. Şimdi yeni aldığım sistem ile kullanmayı düşünüyorum. Şu anda Windows 11 kullananlar tavsiye ediyor musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Temiz kurulum ile Windows 11'e geçmeyi düşünüyorum. En son 6-7 ay önce 4 GB RAM'li bir sistemde kullanıyordum. Şimdi yeni aldığım sistem ile kullanmayı düşünüyorum. Şu anda Windows 11 kullananlar tavsiye ediyor musunuz?

ReviOS11 gibi Custom ISO'lara yönelin derim. Hem çok daha az yer kaplıyorlar hem de gereksiz Windows dayatmaları kapalı geliyor.

Kimi konularda Windows 10'dan iyiyken kimi konularda da Windows 10'un gerisinde kalan bir işletim sistemi hala daha Windows 11.

Hocam işlemci: Ryzen 5 5500 ekran kartı: Zotac GeForce RTX 3050 Twin Edge RAM: G.Skill 3000MHz CL16 DDR4 8x2 16 GB.
SSD: Adata Legend 750 500GB M.2 SSD anakart: Gigabyte B450M K r1.0
Sistemi aldığımdan beri Windows 11'deyim hiçbir sorun yaşamadım. Tavsiye ederim kesinlikle.

ReviOS11 gibi Custom ISO'lara yönelin derim. Hem çok daha az yer kaplıyorlar hem de gereksiz Windows dayatmaları kapalı geliyor.

Kimi konularda Windows 10'dan iyiyken kimi konularda da Windows 10'un gerisinde kalan bir işletim sistemi hala daha Windows 11.
Custom ISO'lar %100 güvenli mi? Sonuçta 3. taraflar müdahale ediyor.

Hala ufak tefek sorunlar var, tekrar temiz kurulum yapacak olsam yine Win 11 geçerdim.

Custom ISO'lar %100 güvenli mi? Sonuçta 3. taraflar müdahale ediyor.

Hala ufak tefek sorunlar var, tekrar temiz kurulum yapacak olsam yine Windows 11 geçerdim.

Custom ISO'ların hepsi belki güvenli değil ama ReviOS ve AtlasOS gibi yaygın projeler güvenliler.

Açık kaynak bir şekilde geliştiriliyorlar ve güvenlik yamaları da yüklü geliyor.

Dolayısıyla geliştirici hiçbir şekilde isosunun içine bir zararlıyı kasıtlı olarak ekleyemez.

Güvenlik uygulaması arayüz üzerinden çalışmıyor olsa da arka planda işini yerine getiriyor.

Şu anda ReviOS 10 ve EndeavourOS kullanıyorum. Bundan önce de ReviOS11 kullanıyordum. Şu an tek yaşadığım problem ağ ismimin boot miktarımla bağlantılı olması. Windows'u her yeniden boot etmemde network X ise network X+1 olarak ismi değişiyor. Herhangi bir zararı olmadı ama komik bir hata.

ReviOS11'de hiçbir problem yaşamadım. Ama gerek topbar seven birisi olmam gerek sistemimin TPM+Secure Boot'ta sorun çıkarması nedeniyle ReviOS10 geçtim. Fazlasıyla memnunum dediğim gibi.

Sistemden sisteme değişiyor. İyi sistem, kötü sistem yorumu yapmadan belirtiyorum. Birebir ikiz özelliklere sahip sistemlerde farklı tepkiler veriyor. Ben neredeyse kusursuz bir deneyimle kullanıyorum. İş yerindeki bilgisayarı da W11'e geçirdim şimdi. O da akıcı çalışıyor. Aman aman iyi bi işlemcisi yok. Fakat beraber oyun oynadığım arkadaşlarımdan biri neredeyse haftada bir çeşitli Windows buglarıyla savaşıyor. Dediğim gibi şans meselesi biraz.

Yeni konular

Geri
Yukarı