Windows 11 neden bu kadar seviliyor?

Eleştiri yaparken abartmayı ne kadar çok seviyorsunuz. Yok neymiş Vista'dan 1000 kat daha kötüymüş. Bunu söylerken bile Vista kullanmadığına adım gibi eminim. Steam'in haziran ayı verilerine baktığımızda Windows 11 kullanım oranı Windows 10'un çok fazla gerisinde. Neye dayanarak Windows 11 çok sevildiği çıkarımına ulaştınız acaba? Hadi madem Windows 11 çok seviliyorsa o zaman sizin dediğinize göre nasıl "Vistadan 1000 kat daha kötü" olabiliyor? Kendinizle çelişmekten başka bir şey yapmamışsınız.
Screenshot_36.png

5600x & RX 6800 XT kullanıyorum, Windows 10'da garip takılmalar, kilitlenmeler vb. gibi durumlar oluyordu. Format atıp temizini kullandım gene nadiren de olsa bu tarz şeyler yaşadım. Windows 11'de hiç olmuyor.

Dostum nasıl kaldırmıyor anlamadım açıkçası. Bende de aynı sistem var neredeyse 16 GB RAM i5 10400F GT 1030 "DDR4" olmasına rağmen kaldırıyor.

TPM2.0 ve Secure Boot desteği yoksa Anakartda kaldırmıyor olarak gözükmesi normal.

Benim en uyuz olduğum nokta şu: Sağ tık yapınca yeni menü açılıyor burada bazı güzel kısayollar var evet ama başka seçeneklere erişmek için illaki diğer seçeneklere tıklayıp açılan yeni menüden işlem yapıyoruz. Koskoca yılların işletim sistemisin sen, oraya ek seçenekler eklenmesine neden izin vermiyorsun?

İş bilgisayarımda kullandıktan sonra kesinlikle desteği kesilmediği sürece masaüstümde kullanmamaya karar verdim. Göze cazip gelmesi tek artısı aniden güncelleme ile bilgisayara reset atması nasıl bir artı bilemedim(günde 2 kere yaşadım bunu bir ara)

Sevildiği için değil mecburiyetten geçiliyor.

Ihtiyaca yönelik olduğu için. 13900k kullanıyorum. Windows 10 kullanarak neden performansımı handikaplayayım?

P-Core ve e-Core yönetimi en verimli şekilde Windows 11 üzerinde yapılıyor. Bellek kullanımı açısından da bir sıkıntı yaşamıyorum. Kaldı ki ofis işleri için kullandığım laptopumun işlemcisinde de e-Core'lar var ve 8 GB belleğe sahip olmasına rağmen Windows 11 kurulu ve hiçbir sorun yaşamadım.

Ihtiyacınız yoksa Windows 11 kullanmazsanız. Şu an hala DDR4 eski bir sistemdeyseniz Windows 11'e geçmenizin bir anlamı olmayabilir.

Adam bir konuşmada DDR4'ü eskiti sanki herkesin alım gücü var ya.

TPM2.0 ve Secure Boot desteği yoksa anakartda kaldırmıyor olarak gözükmesi normal.

Hocam yeni aklıma geldi yazmak istedim, bir ara Rufus'da Windows 11 kurduğumda önüme 4 seçenek çıkıyordu aralarından birinde TPM 2.0 ve Secure Boot gereksinimini kaldır gibi bir şey oluyordu ve ben genellikle kapatıyordum. Eski bilgisayarımdı ve Ghost Spectre Custom iso kuruyordum genelde o yüzden olabilir emin değilim ama belki o şekilde kurulabilir. Ne düşünüyorsunuz?

Geri
Yukarı