Windows 11 o kadar da kötü mü?

Kardeşim Windows 10 çıktığından beri hataları yüzünden insanları zaten kanser etti şimdi Windows 10 daha yeni yeni rayına oturdu gibi bir şey. Ayrıca en önemli etken RAM kullanımı daha yüksek ve kullanmak için de gereksinimleri sınırlandırılmış daha yeni çıkmış sorunlu bir işletim sistemini kullanmak için bu merak nedir ben anlamıyorum Windows 11 zaten Windows 10'un değiştirilmiş hali aralarında devasa bir özellik farkı da yok ne meraklı insanlar varmış makinelerini zorlamaya. Windows 11'in kullanıma hazır olması için ortalama daha 2 yıla ihtiyacı var.

Kardeşim Windows 10 çıktığından beri hataları yüzünden insanları zaten kanser etti şimdi Windows 10 daha yeni yeni rayına oturdu gibi bir şey. Ayrıca en önemli etken RAM kullanımı daha yüksek ve kullanmak için de gereksinimleri sınırlandırılmış daha yeni çıkmış sorunlu bir işletim sistemini kullanmak için bu merak nedir ben anlamıyorum Windows 11 zaten Windows 10'un değiştirilmiş hali aralarında devasa bir özellik farkı da yok ne meraklı insanlar varmış makinelerini zorlamaya. Windows 11'in kullanıma hazır olması için ortalama daha 2 yıla ihtiyacı var.
Baya güldüm okurken.

Bir kaç tane hata var. Mesela ISO bağlamaya çalışınca 10 saniye drop giriyor. Normale döndü açılmadı galiba diyorum 30 dk sonra birden bağlıyor ISO'yu. Görev çubuğu çok sıkıntılı. Context menu iyi olmamış 3. taraf uygulamaların giriş eklemesine izin vermiyor.
Artıları da var tabiki:
Ayarlar süper olmuş. Microsoft mağazasında devrime gidilmiş. Genel olarak tasarım iyi. Performans kesinlikle daha iyi geldi bana.

Ama sonuç olarak hala oturması gereken şeyler var. Şuanlık Gentoo kullanıyorum 2022'de oturursa iyice dualboot deneyeceğim.

İnsanların ne zaman Windows 11'e geçeceği ve ne kadar Windows 10'da kalacağı onların kendi kararı, "ne meraklı insanlar varmış makinelerini zorlamaya" şeklinde onların kararlarına karışamazsınız, ayrıca RAM kullanımı Windows 10 ile aynı.

Herhangi bir hata ile karşılaşmadım görsel efektler dışında muazzam bir değişiklik göremedim 10 sürümünden.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (52).png
    Ekran Görüntüsü (52).png
    17,9 KB · Görüntüleme: 61
AMD işlemciler için baya bir sorunlu. Bunu laptoplar için söylüyorum. Zira Desktop makinem yok. Ryzen 7 4800H gibi güclü bir işlemci kullanıyorum. AMD fix-leri çıktıktan sonra bile Win 10 kadar performans vermiyor. Ryzen 4000 ve 5000 kullanan arkadaşlarım da baya sorun yaşıyor.

Laptop küçük işlerde bile daha fazla ısınıyor. Fanlar çok fazla çalışıyor. Dahili ekran kartı Radeon Vega kullanıyor ve AMD sürücüleri resmen berbat çalışıyor Win 11-de. Ayrıca çooook kötü browser performansı gösteriyor. Win 10-da 70 tane browser sekmesi açıyordum. Ne donma ne başka bir şey oluyordu. Win 11-de 10 tane açtığımda bile artık kasıyor, ısınıyor.

Microsoft Windows 10-da 2004 sürümüyle birlikte yeni bir işlemci kullanma modu getirmişdi galiba. O zamanlarda da İntel sorunsuz çalışıyorken AMD işlemcilerde performans sorunları olmuştu. Ama Microsoft o zaman bu sorunu bir kaç ayda hall etmişti. Şimdi yapamıyor. Ben dün Win 10-a geri döndüm ve vallahi çok rahatladım. Windows 11 de nasıl bir sistemse her bilgisiyarda farklı çalışıyor. Umarım düzeltirler. Görselliğini ben de çok seviyorum.

AMD işlemciler için bayağı bir sorunlu. Bunu laptoplar için söylüyorum. Zira desktop makinem yok. Ryzen 7 4800H gibi güclü bir işlemci kullanıyorum. AMD fixeksileri çıktıktan sonra bile Windows 10 kadar performans vermiyor. Ryzen 4000 ve 5000 kullanan arkadaşlarım da bayağı sorun yaşıyor.

Laptop küçük işlerde bile daha fazla ısınıyor. Fanlar çok fazla çalışıyor. Dahili ekran kartı Radeon Vega kullanıyor ve AMD sürücüleri resmen berbat çalışıyor Windows 11-de. Ayrıca çooook kötü browser performansı gösteriyor. Windows 10-da 70 tane browser sekmesi açıyordum. Ne donma ne başka bir şey oluyordu. Windows 11-de 10 tane açtığımda bile artık kasıyor, ısınıyor.

Microsoft Windows 10-da 2004 sürümüyle birlikte yeni bir işlemci kullanma modu getirmişdi galiba. O zamanlarda da Intel sorunsuz çalışıyorken AMD işlemcilerde performans sorunları olmuştu. Ama Microsoft o zaman bu sorunu birkaç ayda hall etmişti. Şimdi yapamıyor. Ben dün Windows 10-a geri döndüm ve vallahi çok rahatladım. Windows 11'de nasıl bir sistemse her bilgisayarda farklı çalışıyor. Umarım düzeltirler. Görselliğini ben de çok seviyorum.

AMD sorunu tamamen düzeltildi 22000.318 sürümü ile zaten. Şu anki en güncel sürüm 22000.376.

Yeni konular

Geri
Yukarı