Windows 11 sorunları nelerdir?

Moment 4 yenilenmesinden sonra dosya gezgininde yavaş açılma ve bellek sızıntısı oluştu. Windows 10-a döndüm.

İşte orada bir duralım. Neye göre? Windows 11 ve ileride çıkacak sürümler daha iyi bir cihaz ister. Mesela Windows 11 için benim kullanmış olduğum ekran kartı RTX 3050 ve 16 GB RAM bana herhangi bir performans sorunu yaratmamaktadır.
Böyle bir cihaz mı kullanalım?
Microsoft'un yeterli gördüğü sistemlerin çok üstünde sistemim var zaten. Buna göre kasıyor diyorum.

Böyle bir cihaz mı kullanalım?
Microsoft'un yeterli gördüğü sistemlerin çok üstünde sistemim var zaten. Buna göre kasıyor diyorum.
Sistemin yeterli olması, performans sorunu olmayacağı anlamına gelmez. Microsoft'un önerdiği minimum sistem bile iyi bir performans sağlamayacaktır ancak işinizi görür. Buradaki sorun Windows 11'de performans sorunu olması değil, sisteminizin performans bakımından yetmiyor olmasıdır.

Moment 4 ten sonra Radeon ekran kartım sürekli donanımsal sorun sebebiyle default ayarlara dönüyo, Driver kendi kendine siliniyo dünden beri 7. kez driver yüklüyorum. Sandbox açınca Mouse'un sağ tuşuna bastığın anda sandbox ekranı resetleniyo sağ tık menüsü açılmıyo. Bellek kullanımı bi anda 7-8 Gb kadar çıkıyo. Youtube ta 1080p video izlerken bi anda 480p ye düşüyo görüntü kalitesi. Daha bir sürü sorun çıkardı başıma.

Yeni konular

Geri
Yukarı