Windows 11 sorunları

Master Caution

Decapat
Daha fazla  
Yaşadığınız Windows 11 sorunları neler? Yazar mısınız?

Bendekiler:
- Ekran titremesi.
- Bilgisayarın kapanırken geç kapanması.
- Bilgisayar açıkken birkaç dk kullanmayınca ekranın kararıp, tekrar açılmaması.
- Kilit ekranında şifre girme kısmının geç açılması.

Sağ altta saate tikladigimda tarih saat hemen gelmiyor. Tarih yarım şekilde geliyor, tam anlatamadim ama bugli gibi.
Yine sağ altta ses ve internet üzerine geldiğimde ikisi tek kutucuk halinde seçiliyor.
Yine gorev çubuğunda herhangi bir uygulama açıp kapattiysam, uygulama açık gibi gözüküyor, kutucuk basılı gözüküyor.
Bende bu şekilde küçük sorunlar var.

Sağ altta saate tikladigimda tarih saat hemen gelmiyor. Tarih yarım şekilde geliyor, tam anlatamadim ama bugli gibi.
Yine sağ altta ses ve internet üzerine geldiğimde ikisi tek kutucuk halinde seçiliyor.
Yine gorev çubuğunda herhangi bir uygulama açıp kapattiysam, uygulama açık gibi gözüküyor, kutucuk basılı gözüküyor.
Sağ alttaki tarih bende de yarım açılıyor bu şekilde. Oka tıklayınca tam açılıyor.
1636571837711.png

Sizinki sanırım masaüstü bilgisayar. Ben laptop kullanıyorum. İnternet, ses ve pil göstergesi, sizdeki gibi 3'ü de tek kutucukta açılıyor. Bu büyük ihtimalle sorun değil de Win11'in özelliği. Ben pek yadırgamadım. Benim bahsettiğim sorunlar biraz daha can sıkıcı. İlk başlarda yoktu, sonradan çıkmaya başladı.

Destan yazarım buraya ama o kadar vaktim yok, başlıca yazalım.

• Uygulamaların tam ekran olmaması.
  • Performans düşüşü.
  • Çok sayıda çalışmayan uygulama ve mavi ekrana yol açma.
  • Küçük grafiksel hatalar. (Çok sayıda)
  • Bulanık simgeler.
  • Uygulamaların açık penceresinin görünmemesi.
  • Ekran titremesi.
  • ...
Gerçekten çok sıkıntılı, geçilmesini kesinlikle önermiyorum. Genelde uyku modu sonrası bu sorunlar oluyor.

İlk başta yarım açılıyor zaten, oka basınca tam açılıyor, tasarımı o şekildeç
İkincisi bir bug değil zaten, yine öyle tasarlamışlar.
Üçüncüsü bir sorun, evet:)

• Başlat menüsünün boyu küçültülmüyor,
• Görev çubuğundaki uygulamaların birleştirmesi kapanmıyor,
• Saydamlık bug'ları var.
• Update ekranı çok sorunlu, güncelleştirmeler denetlenmiyor,
• Hoş geldiniz ekranından sonra siyah ekranda kalıyor.

Daha çok sorunları var ama aklıma gelmiyor. :D
Bu sorunlara tilt olduğum için Windows 10'a geri döndüm.

Sağ alttaki tarih bende de yarım açılıyor bu şekilde. Oka tıklayınca tam açılıyor.Eki Görüntüle 1211159

Sizinki sanırım masaüstü bilgisayar. Ben laptop kullanıyorum. İnternet, ses ve pil göstergesi, sizdeki gibi 3'ü de tek kutucukta açılıyor. Bu büyük ihtimalle sorun değil de Windows 11'in özelliği. Ben pek yadırgamadım. Benim bahsettiğim sorunlar biraz daha can sıkıcı. İlk başlarda yoktu, sonradan çıkmaya başladı.

Evet aynen böyle oluyor. Bir iki defa tiklayinca anca takvim geliyor. Ben istiyorum ki direk takvim çıksın karşima.
Ayrica sese tıkladığımda kulaklık ile hoparlör arasında direk geçiş yapamiyorum. İlla sağ tiklayip beni ayarlara götürecek. Bu kendi özelliği ama kullanişsiz olmuş. Windows 10 o konuda seviyordum.

Bendekiler ufak tefek sorunlar sizinkiler cidden insanin canini sikar. Sürekli güncelleme geliyor duzeltirler umarım.

Beni en sevindiren noktada şu oldu. Yaklaşık 15 gündür kullanıyorum. Hiç mavi ekran, siyah ekran veya farklı şekilde sistem çökmesi yaşamadım. Windows10 da siyah ekran, WattMan hatası ara sıra alıyordum. O yüzden kullanmaya devam edeceğim Windows 11'i.

Windows 10 çıktığı gün geçmiştim ve ufak tefek sorunları vardı ama Windows 11 başka bir şey anlatılmaz yaşanır, itina ile Windows 10'a dönülür.

-Bilgisayar geç kapanıyor
-Açılışta siyah ekran bazen
-Kendi uygulalamalarına tıklayınca açılmaması ve açılmadığı için hata mesajı vermemesi
-Görev çubuğunun ortasına gelince fare oku ile ağ simğesi seçeneği gözüküyor
-Ağ simgesi ve Ses simğesi sağ altta sanki birleşik gibi
-Explorer bir kere kendini yeniden başlattı durduk yere
-Açılan uygulama kapansa dahi açık gibi gözüküyor görev çubuğunda
-Ağ'da başka bilgisayar ya da telefon olmamasına rağmen olay görüntüleyicisine rapor düşüyor, aynı isimli bilgisayar Ağ'da olduğundan Tcp bilmem ne başlatılamadı

Yeni konular

Geri
Yukarı