Windows 11 yeni Vista mı?

Bloat yok değil ancak gerçekten iyi çalışıyor. Ancak Bloat'lar rahat kaldırılır. Niyeysenin cevabı son kullanıcı için. Web'de gezinen, Word, Excel kullanan bilgisiz kullanıcı kitlesi için.

Bloat olması bu yandan sıkıntı zaten. Bize Windows 10 yetiyordu aynı stabilite performans donanım desteği güncellemelerini Windows 10'a getirmeye devam edebilirdi neden Windows 10 üzerine yeni bir tema yapma girişimine girdi anlamadım Windows 7'de yeterliydi zaten. Işletim sistemini gereksiz yere şişirip para verdiğimiz SSD'leri daha yavaş kullandırtmaktan başka bir işe yaramıyor bence yeni Windows sürümleri.

Bir de TPM 2.0 desteği diye bir saçmalık var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bloat olması bu yandan sıkıntı zaten. Bize Windows 10 yetiyordu aynı stabilite performans donanım deesteği güncellemelerini Windows 10'a getirmeye devam edebilirdi neden Windows 10 üzerine yeni bir tema yapma girişimine girdi anlamadım Windows 7'de yeterliydi zaten. Işletim sistemini gereksiz yere şişirip para verdiğimiz SSD'leri daha yavaş kullandırtmaktan başka bir işe yaramıyor bence yeni Windows sürümleri.

Teknoloji gelişiyor. Bırak Windows 10'u Windows 11 bile yeterli değil. Windows 11 bir geçiş döneminin ilk adımı gibi bir şey. Yakında altyapı tamamen değişecek çünkü artık yeni teknolojiyi NT 6.0 kaldırmıyor. Windows 7 yeterliydi cümlenize bayağı güldüm.

Teknoloji gelişiyor. Bırak Windows 10'u Windows 11 bile yeterli değil. Windows 11 bir geçiş döneminin ilk adımı gibi bir şey. Yakında altyapı tamamen değişecek çünkü artık yeni teknolojiyi NT 6.0 kaldırmıyor. Windows 7 yeterliydi cümlenize bayağı güldüm.

Windows NT'yi kaldırmıyor çünkü bloat. Windows kerneline ne yapacaklar uzaya mı çıkaracaklar zaten çıktığı günden beri aynı kerneli kullanan bir işletim sistemi Vista'dan sonra yeni bir güncelleme gelmedi zaten kernele hiçbir değişiklik yok Microsoft'un böyle bir girişime gireceğini düşünmüyorum pek.

Ben temayı beğenmedim demedim yeni tema yapmaları gereksiz dedim bunun yerine windows 10 içerisine tema seçenekleri eklemek daha mantıklı olmaz mıydı?
Hayır ne bekliyorsun adamlar yeni bir sistem çıkartmışlar elbette bu sistem ilk çıktığında süper bir sistem olmayacak. Zamanla oturacak. Bunu tüm Windows sürümlerinde gördük Windows 10 dahil.

Hayır ne bekliyorsun adamlar yeni bir sistem çıkartmışlar elbette bu sistem ilk çıktığında süper bir sistem olmayacak. Zamanla oturacak. Bunu tüm Windows sürümlerinde gördük Windows 10 dahil.
Yeni bir işletim sistemi değil yeni tema basılmış windows 10.

Sadece TPM 2.0 vb gereksiz şeyler var.

Bloat olması bu yandan sıkıntı zaten. Bize Windows 10 yetiyordu aynı stabilite performans donanım desteği güncellemelerini Windows 10'a getirmeye devam edebilirdi neden Windows 10 üzerine yeni bir tema yapma girişimine girdi anlamadım Windows 7'de yeterliydi zaten. Işletim sistemini gereksiz yere şişirip para verdiğimiz SSD'leri daha yavaş kullandırtmaktan başka bir işe yaramıyor bence yeni Windows sürümleri.

Bir de TPM 2.0 desteği diye bir saçmalık var.

1- Windows 10'un yamalı bohça olduğuna hemfikir olmamız lazım çünkü cidden Windows 10 kaynak vergisi alan bir işletim sistemiydi?
2- Windows 10'un üzerine tema değil sıfırdan bir kod tabanı getirildi. Sun Valley'den cobalt kod tabanına geçildi.
3- SSD'ler her anlamda geçmemiz gereken bir donanım. İsterseniz puppy Linux kullanın veri güvenliği için SSD'ler daha iyi.
4- TPM 2.0 saçmalık değil aksine donanımsal bir güvenlik duvarı. Araştırmanızı ve ona göre yorum yapmanızı öneriyorum.
5- Windows 7 yeterli falan değildi. 2009'da çıkan bir işletim sistemi günümüze kadar gelseydi yamalıyı geçtim direk yama olan bohça olurdu.

Windows NT'yi kaldırmıyor çünkü bloat. Windows kerneline ne yapacaklar uzaya mı çıkaracaklar zaten çıktığı günden beri aynı kerneli kullanan bir işletim sistemi Vista'dan sonra yeni bir güncelleme gelmedi zaten kernele hiçbir değişiklik yok Microsoft'un böyle bir girişime gireceğini düşünmüyorum pek.

Şu an size asla laf anlatılmayacağını anladım. Devam edin bu kafada sonra diyorlar ya Türkiye neden gelişmiyor en basit örnek.

Geri
Yukarı