Windows 11'den 10'a kayıpsız dönüş nasıl yapılır?

EYPHR

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Windows 11 TPM bypass sürümünü kurmuştum (Windows 11 resmi olarak çıkmadan önce) fakat kurduktan sonra pişman oldum. Bahsedildiği gibi bazı oyunlarda performans artışı sağladı fakat zaman geçtikçe oyunlarımda sorun çıkarmaya başladı. TPM bypass halini indirmiş olmama rağmen özellikle Valorant'ta TPM sorunu yaşamaya başladım. Anakartım TPM desteklemediği için TPM modülü almak yerine ben de geri Windows 10'a dönmeye karar verdim. Microsoft'un sitesinden Windows 10 ISO kurup daha sonrasında dosyalarımı kaybetmeden hiç bir dosya silinmeden Windows 10 kurulumunu yapabilir miyim?

Not: Windows 11'i 10 günden fazla bir süredir kullandığım için ayarlardaki geri dön özelliği aktif değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herhangi bir format medyasından normal kurarken diski biçimlendirmeden aynı diskin üzerine kurulum yaparsan dosyaların silinmez C dizinindeki Windows.OLD klasörüne aktarılır. Ayarların silinir. (Tabi bunu yaparken disk üzerinde yeterli yerinin olduğuna emin ol.)

Son düzenleme:
Herhangi bir format medyasından normal kurarken diski biçimlendirmeden aynı diskin üzerine kurulum yaparsan dosyaların silinmez C dizinindeki Windows.OLD klasörüne aktarılır. Ayarların silinir.
yardımınız için teşekkür ederim
Herhangi bir format medyasından normal kurarken diski biçimlendirmeden aynı diskin üzerine kurulum yaparsan dosyaların silinmez C dizinindeki Windows.OLD klasörüne aktarılır. Ayarların silinir. (Tabi bunu yaparken disk üzerinde yeterli yerinin olduğuna emin ol.)
Kanka ben BIOS üzerinden kurulum yapmadan önce iso dosyası yazdırıldıktan sonra klasörün içindeki setup'u açtım (denemek için) buradan kurulum mümkün mü mümkün ise de böyle bir sorun ile karşılaşıyorum diğer seçeneklere tıklayamıyorum. Dosyalarımin silinmemesi için zorunlu olarak BIOS üzerinden mi kurulum yapmam gerekiyor?
1638380532389.png

Son düzenleme:
Tam emin değilim çalışabilirde çalışmayabilirde. Yanınızda bir format USB hazır olduğundan emin olun yaparken. Windows ISO dosyasının içeriğini C içerisinde bir klasöre kopyalayın. Bu liknteki REG değerini indirip çalıştırın. Evet deyin. Setup yeniden başlatın. Bu işinizi görebilir ya da daha berbat bir halede getirebilir. Lakin her halikarda dosyalarınız silinmez. En kötü ihtimalle USB takıp biçimlendirmeden kurarsanız gene dediğime ulaşmış olursunuz. Regi Profesyonel versiyonuna ayarladım sanırsam Home sürümünü kurdururmu emin değilim. Deneyin yine şansınızı.

USB kullanırsanız %100 başarılı olursunuz. Regeditli yöntemi anlattığım gibi yaparsanız. Regedit değeri doğru hatırladıysam dosyalarınızı tutma seçeneği aktif olması lazım. Onu seçerek devam ederseniz bu da %99 başarılı olur. Rehber hakkında bir şey diyemeyeceğim. Kesinlikle hiçbir şey saklama seçeneğini seçmeyin dosyalarınızı siler. Bu kadar uzamaması lazımdı. USB olayını yapsaydınız 20-30 dk sürerdi maksimum.

USB kullanırsanız %100 başarılı olursunuz. Regeditli yöntemi anlattığım gibi yaparsanız. Regedit değeri doğru hatırladıysam dosyalarınızı tutma seçeneği aktif olması lazım. Onu seçerek devam ederseniz bu da %99 başarılı olur. Rehber hakkında bir şey diyemeyeceğim. Kesinlikle hiçbir şey saklama seçeneğini seçmeyin dosyalarınızı siler. Bu kadar uzamaması lazımdı. USB olayını yapsaydınız 20-30 dk sürerdi maksimum.
iso dosyasının içeriği dediğiniz bu görseldekiler mi yoksa iso dosyasının direkt kendisi mi
1638383351453.png

Evet bu klasördekiler. Düzenle deyip "AB Düzelt" kısmına basın mesajınızda. Moderatör banı yemeyin ezkaza görürse. Sinir bozucu. Sormayı unuttum ama dİskinizde yeterli boş alan olduğuna emin olun. En az 50 GB Falan boş alan olsun C diskinde.

Geri
Yukarı