Windows 11'in çıkma nedeni nedir?

@312971 hocam çok saçma düşünüyor sunuz. Yeni çekirdek yapmak çok mu kolay? Firmanın paraya ihtiyacı yok mu? Oldu olacak 98'in üzerine bunları eklesinler değil mi?

Bence siz saçma düşünüyorsunuz. Ayrıca Microsoft gibi bir firmadan bahsediyoruz, para babası bir firma. 98'le NT arasındaki bağlantıyı çözemedim, saçmalamışsınız.

Yeni çekirdek çıkarmak demek programların çalışmaması, sistem gereksinimlerinin yükselmesi demek. Sadece bir TPM 2.0 için bu kadar laf atıldı. Yapması kolay ama ekosistem yapmak zor. Windows 12 yeni çekirdek ile çıkarsa Vista olacak, Windows 13 efsane ama dur Windows 14 diyeceğiz.😆

Onu diyenler sizin gibi sadece görselliğe bakmıyor saygıdeğer üstadım. ☝

Siz tamamen görsel odaklı konuşuyorsunuz.

W11 halen beta ve evet, çıktığından daha "performanslı" olmasının olabilitesi yüksek.

Beta süreci nedir ilk önce onu bir anlamak lazım.

Koskoca Microsoft'un yapmakta olduğu ve üzerinde yüzlerce kişinin çalıştığı devasa işletim sistemini beğenirsiniz veya beğenmezsiniz haklı yanlarınız olabilir. Bu göreceli...

Lakin, yapılan büyük bir programlama ve birçoğumuzun anlayamayacağı bir mühendislik var. W11 zaten köklü görsel değişiklik iddiasıyla gelmiyor. :)

Özür dileyerek söylüyorum, o halde siz yapın. 🤿

Herkes kendi işini yapsın. 🙏

Saygılar. 🙌🏼

Mükemmel. Tek kelimeyle efsane.Çok güzel açıklama.

.
Average Windows fan.
Neyse. Savunduğunuz Microsoft önce kullandığı NT çekirdeğini değiştirsin. Kaldıramıyor artık.
Çok kolaysa siz çıkıp bir ekip oluşturup çekirdek üretir misiniz?
Beta sürümde bile Windows 10 dan fark var. Sen Windows 10 un betasını gördün mü?

Dur ben ekliyim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210830-022029~2.png
    Screenshot_20210830-022029~2.png
    492,6 KB · Görüntüleme: 56
Son düzenleme:
Ne alaka? Hepsinin oyun performansının vs Vista ile aynı olması gerekirdi o zaman.
Oyun performansının NT çekirdeği ile alakası yok. Arkadaş doğru söylemiş. NT çekirdeği Vista'dan beri hiç değişmedi. Sadece süslendi. Bunu arada sırada görebildiğimiz Aero'dan anlayabiliriz. Kesinlikle beğenmediğimi söylemiyorum. Gayet başarılı tüm sürümler. (8 dışında şahsi düşüncem)

Windows 11 tam bir para kazanma aracı. Üç beş tasarım ekle, Windows 10'a getirebileceğin APK desteğini ve performans güncellemelerini sırf yeni bir işletim sistemi gibi dizaynladığın için ayrı işletim sistemi oluştur. Zaten Microsoft 5-6 ay öncesine kadar reddediyordu, baktılar millet yeni işletim sistemi deyip duruyor alın size Windows 11 diye Windows 10 güncellemesi sundular. Kimse bana sonradan geliştirilecek demesin, insan en azından birkaç büyük yenilik getirir başlangıç için, o da yok. Madem sonradan getireceksin yenilikleri şimdi neden beta diye sunuyorsun?
Anladığım kadarıyla yeni bir windows kullanıcısısın zaten önceki sürümlerdede hep aynı şeyler konuşuluyordu windows 10 ilk çıktığında herkes windows 8 e benzediğini söylüyordu fakat şuanda benzerlikleri yok denecek kadar az. Bundan 5 sene sonra falan insanlar buraya geldiğinde Windows 11 ile windows 10 benzemiyorki diye dalga geçicekler bizle emin ol.

Anladığım kadarıyla yeni bir windows kullanıcısısın zaten önceki sürümlerdede hep aynı şeyler konuşuluyordu windows 10 ilk çıktığında herkes windows 8 e benzediğini söylüyordu fakat şuanda benzerlikleri yok denecek kadar az. Bundan 5 sene sonra falan insanlar buraya geldiğinde Windows 11 ile windows 10 benzemiyorki diye dalga geçicekler bizle emin ol.
Bende biliyorum zaten betadan çıkıncca farklı bir şey olacağını W11'in. Sorun o değil, sorun Microsoft'un daha hiçbir büyük yenilik getirmeden betaya açması.

Geri
Yukarı