Windows 11'in yanına kurulabilecek en stabil Linux dağıtımı hangisidir?

Peki BIOS menüden Manjaro ilk sırada mıydı?

Manjaro'yu ilk sıraya aldığımda da çalışmıyordu ben de bootmenuden kendim değiştiriyordum. Bozulana kadar.

Ben Ubuntu diyecektim ama zaten onu denemişsiniz. Microsoft ve canonical ortaktır. Windows için Linux alt sistemi ve ayrıca güvenli önyükleme özellikli bir bilgisayara kurulmasına izin veren Ubuntu için imzalı bir önyükleyici anlamına gelir.

Dual boot bir kurulum doğru yapılmaz ise veri kaybetmeye kadar gider. Birçok kişi zamanında bundan çok şikayet etti hatta sanal makineye kurun tavsiyeleri havalarda uçuştu.

Dual boot kurulumu denediğim her seferde Technopat'ın rehberinden yararlandım.

Manjaro'yu ilk sıraya aldığımda da çalışmıyordu ben de bootmenuden kendim değiştiriyordum. Bozulana kadar.
Ben de çok bilmemekle beraber tüm bildiklerimi sordum. Geriye tek bir şey kaldı. Windows içindeyken Linux Mint'i canlı olarak başlatıp Boot Repair aracı ile GRUB'u tamir etmek. Bunu deneyebilirsiniz.

Windows 8.1 ile beraber hiç sıkıntısız Dual boot Linux sürümleri kullandım. En dikkat ettiğim olay ise GRUB yönetiminden ilk sırayı Linux'a vermek oldu. Zorin OS ve Ubuntu olarak hiç sorun yaşamadım ama OpenSUSE ile ağ sorunları yaşadım.

Windows 8.1 ile beraber hiç sıkıntısız Dual boot Linux sürümleri kullandım. En dikkat ettiğim olay ise GRUB yönetiminden ilk sırayı Linux'a vermek oldu. Zorin OS, ve Ubuntu olarak hiç sorun yaşamadım ama OpenSUSE ile ağ sorunları yaşadım.

Teşekkür ediyorum Zorin OS Debian tabanlı mı yoksa Arch tabanlı bir dağıtım mı?

Geri
Yukarı