Windows 12 neden çıkıyor?

Windows'un bana göre saçmalıklarından ibaret sadece.

Muhtemelen Vista --> 7 gibi olacak. Eski sistemi görünüş olarak benzer tutup, performansını iyileştirmeye çalışırlar gibi. Öbür türlü zaten anlamı yok.

Windows Vista: 2007
Windows 7: 2009

Aslında bu numaralandırmalar bana saçma geliyor. Düz bir isim koy Windows legacy atıyorum. Oradan ver güncellemeleri.
Muhtemelen kutulu satış döneminden kaldığı için böyle yapılıyor. Aslında Windows 10 "güya" son sürümdü ve dediğiniz gibi olacaktı, ama güncelleme yapmak para kazandırmadığından herhalde her sürümle yeniden markalaştırıyorlar.

AI entegrasyonları, daha bütünleşik bir arayüz ve geliştiriciler için potansiyel yeni özellikler Linux yerine kullanılmak için. Bunların yanına optimizasyonlar falan.

11i seviyorum şahsen ve bence 10dan daha iyi bir işletim sistemi çünkü neredeyse aynı fakat ek cici özellikleri var.

Muhtemelen kutulu satış döneminden kaldığı için böyle yapılıyor. Aslında Windows 10 "güya" son sürümdü ve dediğiniz gibi olacaktı, ama güncelleme yapmak para kazandırmadığından herhalde her sürümle yeniden markalaştırıyorlar.
Rolling Releaseye çevirseler de rahatlasak.

Artık eskisi gibi yeni bir Windows sürümü gibi değil de güncelleme gibi yapıyorlar. Nasıl olsa 15 dakikada Windows Update'den güncelleyeceğiz. Yaptıkları büyük güncellemeleri yeni bir Windows sürümüyle sunacaklar. Tıpkı Android gibi olacak. Bundan sonra da güncellemelerin daha sık olacağını düşünüyorum. 2-3 senede bir büyük güncellemeler gelir muhtemelen artık. Çünkü sıfırdan bir işletim sistemi icat etmiyorlar. Zaten yapılmış bir işletim sisteminin üzerine daha modern görünmesi için bir takım iyileştirmeler, süslemeler yapıyorlar.

Geri
Yukarı