Windows 12'den beklentileriniz neler?

Cep telefonu/tablet mantığından çıkmış, eli yüzü düzgün, stabil çalışan ve en önemlisi, önyüklü uygulamalarla gelmeyen, sağdan soldan reklam fışkırmayan, sürüm yükseltmek için "PC'ni yükselt" demeyen bir işletim sistemi hayal ediyorum...

EK: Aynı işi yapan birden fazla program da olmazsa süper olur. Windows Media Center'ı da özledik bu arada...

Katılıyorum. Sürekli yenisini çıkarmak yerine Windows 10'u mükemmelleştirmek çok daha iyi olurdu.

Aslında "Windows 10'dan başka işletim sistemi çıkmayacak ömür boyu Windows 10'u geliştireceğiz" dediler ama sözünde durmadılar. Oysaki Windows 10 stabil bir işletim sistemi ve eski sistemler genellikle desteklediği için onun üzerinden devam etmelilerdi. Windows 11'i halen oyuncular kullanmıyor ve Windows 10'un pazar payı yüksek. Öyle Windows 11'e geçilecek kadar azalma hiç söz konusu değil bazen aksine ufak artışlar veya ufak düşüşler var. Herkesin yeni PC alacak parası yok.

Windows 12'den beklentileriniz neler? Hangi özellik olsa kullanmak hoşunuza gider ve Windows 11'deki hangi özelliklerin 12'de olmamasını istersiniz?

Sadece performans Microsoft çok yanlış kararlar aldı görünüş dedi bir tek görev çubuğu iki başlat menüsü geldi AA süper oldu görüntüsü kafasında hiç performanslı değil eski sistemlerde hem bunları yapıp hem eski sistemlerde çalıştırıp 8.1 10'dan Performans'ı iyi veren bir işletim sistemi bekliyorum.

Aslında "Windows 10'dan başka işletim sistemi çıkmayacak ömür boyu Windows 10'u geliştireceğiz" dediler ama sözünde durmadılar. Oysaki Windows 10 stabil bir işletim sistemi ve eski sistemler genellikle desteklediği için onun üzerinden devam etmelilerdi. Windows 11'i halen oyuncular kullanmıyor ve Windows 10'un pazar payı yüksek. Öyle Windows 11'e geçilecek kadar azalma hiç söz konusu değil bazen aksine ufak artışlar veya ufak düşüşler var. Herkesin yeni PC alacak parası yok.

Benim desteklemiyor sandy bridge işlemcim desteklemiyor ama yükledimmi açıyor rahatça SSD olduğu için ama tabii 8.1 7'ye göre performansı yerlerde oluyor maalesef Minecraft'ta 150 FPS oynadığım ayarlarla 7 de 10 da yapsam 60'ı geçerse helal olsun kullanırdım.

Daha az kaynak tüketimi, daha hafif bir çekirdek, daha fazla özelleştirilebilirlik, daha az telemetri

Gerçi böyle bir şey vardı.

Yeni konular

Geri
Yukarı