Windows 7 9. Nesil Intel işlemci uyumu

Anladım hocam teşekkür ederim sağ olasın vallahi yoksa hayaldi :) ASUS sitesinde B365-G anakart için Windows 7 driver yayınlamış.
Bende diyom ASUS 9.Nesil için Official bir driver nasıl yayınladı :D B365-G 8.nesil işlemcileri de destekleyen bir anakart. Senin için Official bir driver var, benim attığıma gerek yok.
Eskiye bu kadar bağlı kalmayın bence. Windows 7 desteği bitmiş, virüslere karşı açık ve yeni teknolojileri kullanamayan bir işletim sistemi artık. Ayrıca Windows 10'da o kadar buglı değil ben sıkıntısız kullanıyorum.
Buglu olmadığına çok emin gibisin :) Explorer'ın lagını hissediyor musun eğer Windows 10'dan önce bir sistem kullandıysan ?

@CanR6
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Burda benim paylaştığım driverla nasıl kuracağını anlatmış ama adam senin dediğin gibi eski windows 7'yi indirip Bir Update indirip içine atıyor, yani Windows 7 Ağustos 2018 ISO su ile aynı oluyor. Açıklamada driverları paylaşmış ama driverlar silindi ve altta "driver yok" diye yazıyorlar :D

Son düzenleme:
Evet eminim. Windows 10'dan önce Xp kullandım yaklaşık 5 yıl. Explorer da hiç lag hissetmedim gayet akıcıydı.
Demek ki görememişsin. Windows 7/8/8.1 kullanan kişilerin önceki explorer'ın daha hızlı açıldığının farkına varır normalde. Belki de sormayı unutmuşumdur, "explorer.exe" nin ne olduğunu biliyor musun ?

Bu konu ölmesin, yeniden hortlatalim 😃
Demek ki görememişsin. Windows 7/8/8.1 kullanan kişilerin önceki explorer'ın daha hızlı açıldığının farkına varır normalde. Belki de sormayı unutmuşumdur, "explorer.exe" nin ne olduğunu biliyor musun ?
Hocam nerede hata yapıyorum acaba. Iso dosyası oluştururken mi yoksa rufusla yazdırmada mı ?
bu hatada format sırasında çıkıyor.

Dosya Ekleri

• Adsız1.png
    Adsız1.png
    30,4 KB · Görüntüleme: 100
  • Adsız.png
    Adsız.png
    18 KB · Görüntüleme: 90
  • IMG_20210521_194336.jpg
    IMG_20210521_194336.jpg
    121,9 KB · Görüntüleme: 90
Son düzenleme:
Bu konu ölmesin, yeniden hortlatalim 😃

Hocam nerede hata yapıyorum acaba. Iso dosyası oluştururken mi yoksa rufusla yazdırmada mı ?
bu hatada format sırasında çıkıyor.
Ağustos 2018 ISO'su ile mi denedin yoksa Legacy ile mi ? Legacy de bende de kurulumdan sonra boot etmiyordu böyle. Ağustos 2018 güncellemesi, UEFI desteği, Net Framework 4.8 ve USB 3.0-3.1 desteği için gereklidir.

Son düzenleme:
O zaman düzenlediğiniz imajı kontrol edin. Driverlar, driver kısmına atılacak, hata olmaması lazım doğru yapıyorsanız.
Kusura bakmayın ilk defa böyle bir düzenleme yapıyorum. Umarım doğru şekilde oluyordur. Bu seferde olmazsa nliteden şüpheleneceğim isoya çevirdiğinde hata oluşuyor galiba ?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    117,3 KB · Görüntüleme: 92
  • Adsız1.png
    Adsız1.png
    31,5 KB · Görüntüleme: 96
Hocam çok teşekkür ederim sonunda Windows 7 kurabildim. 3 gündür arıyorum sizin yöntem işe yaradı. Normalde daha önce 7. Nesil işlemciye kurmuştum slipstream ile 9. Nesil meğer çok daha zormuş. Bir de bu modlanmış chipset sürücüleri anakarta zarar veriyor mu?

Geri
Yukarı