Windows 8.1'den Windows 10 geçmeli miyim?

Alwestia

Centipat
Daha fazla  
RAM
4
SSD veya HDD modeli
Turbox 128GB SSD
Ekran kartı
Intel HD Graphics 1GB
İşlemci
İ5-4210U @ 1.70GHz (4 Cpus) - 2.40GHz
Genelde Minecraft oynuyorum FPS dropları yaşıyorum. Şu an bilgisayarım Windows 8.1. Windows 10'a geçersem FPS'te nasıl bir değişiklik olur? Güncel olan her zaman iyidir düşüncesini düşünerek sordum. Windows 10 güncel bir sürüm şu anda.

Minecraft'ın hangi sürümündesiniz?

SSD var geçilir de FPS düşüş yaşarsınız eski Build Windows 10 kurulur 2015 LTSB.

Düşer. Windows'ta da kasmalar yaşayabilirsiniz hiç gerek yok. Sodium gibi performans modları kullanın, sürüm düşürün, grafikleri ve chunk'ları kısın.

Kimse SSD markasına bakmamış geçilir falan diyor SSD çok kötü geçmeni önermem ayrıca RAM'ler sıkıntı 4 GB RAM ile hayırdır kardeşim der sana Windows 10 işlemci zaten kötü yanı kısacası 8.1 iyidir illa 10 geçeceğim diyorsan 2015 sürümü iyidir.

Genelde Minecraft oynuyorum FPS dropları yaşıyorum. Şu an bilgisayarım Windows 8.1. Windows 10'a geçersem FPS'te nasıl bir değişiklik olur? Güncel olan her zaman iyidir düşüncesini düşünerek sordum. Windows 10 güncel bir sürüm şu anda.

Dropların kaynağının RAM olduğunu düşünüyorum. İşlemcine benzer bir işlemci olan i5 3210M CPU'yu kullanarak oynadım herhangi bir drop vs yaşamadım. FPS genelde 200 250 arası idi. Hatta 750 bile gördüğüm olmuştu. RAM'ini en az 8 GB yapıp temiz bir Windows 10 kurulumunun çözeceğini düşünüyorum.

Geri
Yukarı