Rehber Windows Defender'i Tamamen Silmek

reinsy

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Herkese merhaba bu rehberimde Windows Defender'i tamamen nasıl kaldıracağız onu anlatacağım, öncelikle program vb kullanmicağız ki zaten çalışan bir program yok. Rehberi uyguladıktan sonra WD'niz böyle olacaktır. Bu rehber silmek isteyip silemeyenlere hazırlanmıştır. Yöntem kalıcıdır ve format atılana kadar veya windows yeniden yüklenene kadar WD'yi kullanamazsınız.

gg.PNG

Öncelikle, WD'yi Windows'un kendi içinden silemeyiz. Bunun için Windows pe kullanacağız.

Neden Windows'un kendi içinden silemiyorum?

Windows Defender sistemin dibinde bulunuyor, Windows Defender'in bulunduğu klasorleri silmek için izin almamız gerekiyor bildiğimiz bir izin değil ve bu izini hiçbir şekilde alamıyoruz. Takeown komutu veya icacls hiçbir şekilde etki göstermiyor. Aslında bunun için oto-silici gibi bir şey yapmıştım ama izin hiçbir şekilde alınmadığı için bu yöntemi manuel olarak yapmak zorundayız.
Başlayalım;
Shift tuşuna basarken PC'mizi yeniden başlatıyoruz. Bildiğimiz yeniden başlat tuşu ekranımıza 'lütfen bekleyin' yazısı gelecektir.
Bu ekranda, sorun gider yerine geliyoruz,

1612811169879.png

Buradan komut istemine geliyoruz, ilk girdiğimizde bizden kullanıcı adı ve şifre isticektir girdikten sonra karşımıza gelen CMD ekranına sırasıyla şu komutları yazıyoruz.
CD.
D:
CD "program files"
Del /f /s /q "Windows Defender" // rd komutu yerine Del kullanıyoruz. Rd komutunu kalıntıları temizlemek için kullanacağız.
Del /f /s /q "Windows Security"
Rd "Windows Defender" /s /q
Rd "Windows Security" /s /q
CD.
CD.
CD "program files (X86)"
Del /f /s /q "Windows Defender"
CD.
CD.
CD programdata
Attrib -h -s Microsoft // dosyanın gözükmesi için attrib kullanıyoruz.
CD Microsoft
Del /f /s /q "Windows Defender"
Del /f /s /q "Windows Security health"
Rd "Windows Security health" /s /q

Ekran Alıqwewntısı.PNG

// Şimdi de servisleri siliyoruz.

CD.

CD.

D:

Del /f /s /q SecurityHealthHost.exe

Del /f /s /q SecurityHealthService.exe

Del /f /s /q SecurityHealthSystray.exe

Evet hayırlı olsun Windows Defender'i başarıyla sildik. Geriye dosya kalıntıları kalabilir bunun için CCleaner veya bir temizleme yazılımı kullanabilirsiniz.

Yardımcı olduysan lütfen konuyu beğenin. İyi günler.

Dosya Ekleri

• gg.PNG
    gg.PNG
    13,7 KB · Görüntüleme: 619
Böyle bir şeyi neden yapayım? Ne işime yarar? Zararları nedir?

Konunun başında da söyledim silmek isteyip silemeyenler için hazırlanmış bir rehber bu sen silmiyorsun diye milletde silmeyecek değil.

Açıkcası silmek istemiyorsan silme ben silmek isteyip silemeyenler için hazırladım.
Biz ortada bir sebep görmediğimiz için size soru yönelttik. Varsa daha iyi bir bildiğiniz, bizim de kaldırmamıza sebebiyet vericek bir fikriniz, dinleriz seve seve.

Yeni konular

Geri
Yukarı