Windows geç açıldı, HDD bozuldu mu?

0tac

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, dün akşamüstü bilgisayarı oyun oynamak için açmıştım ama açma düğmesine bastığımda Windows hazırlanıyor bilgisayarı kapatmayın yazısı çok uzun bir süre ekranda kaldı ve bilgisayar açıldığında çok takılıyordu. Ben de uğraşmak istemedim ve kapattım. Bugün tekrar açtım ve tekrar aynı yazı geldi ekrana. Ben de temiz kuruluk yapmaya karar verdim. Az önce boot menüyü açtım ve USB belleği takıp seçtim. Ama neredeyse yarım saat olacak hala seçtiğim USB belleği başlatmadı hala bekleme ekranında, daha önceki temiz kurulumlarda 1 dakika bile beklemiyordum bu ekranda. Acaba USB belleği seçmedim mi veya USB belleği yanlış mı hazırladım diye düşündüm ama büyük ihtimal böyle bir hata yapmadım. Sizce sorun HDD'nin bozulması mı? Anakart modelini bilmiyorum ama işlemcim Intel 8. nesil bir işlemci, yani anakart UEFI. Yanıtlarınızı bekliyorum.

HDD yerine SSD alın HDD'ler sadece depolama alanı olarak kullanılabilir. Windows SSD'ye kurulmalı. Konudan sapmayalım HDD'nin sağlığı düşmüş olabilir PC o haldeyse 30 40 falandır.

HDD de sorun vardır onun yerine SSD alın rahat edin.

HDD yerine SSD alın HDD'ler sadece depolama alanı olarak kullanılabilir. Windows SSD'ye kurulmalı. Konudan sapmayalım HDD'nin sağlığı düşmüş olabilir PC o haldeyse 30 40 falandır.

HDD de sorun vardır onun yerine SSD alın rahat edin.
Şu an hala boot bekleme ekranında, USB seçmiştim en son. Nasıl çıkabilirim? F12 ve ESC denedim ama olmuyor, USB belleği çıkarsam sorun olur mu?

HDD bağlantısı takılı değilken USB'den boot etmeye çalışın. Windows'u açabilirseniz CrystalDiskInfo'dan sağlığını kontrol edin.

HDD bağlantısı takılı değilken USB'den boot etmeye çalışın. Windows'u açabilirseniz CrystalDiskInfo'dan sağlığını kontrol edin.
Bilgisayardaki tek depolama aygıtı HDD onu çıkartırsam nasıl boot edeceğim?
Olmuyor, boot ekranına gelme tuşu f12 ama o da olmuyor.

Aygıt yöneticisinde de disk 1 MB bile kullanılsa %100 kullanık gösteriyordu.

USB belleği bu aşamada çıkarmam sorun olur mu?

Olmuyor, boot ekranına gelme tuşu F12 ama o da olmuyor.

Hocam onun hakkında fikrim yok ama o HDD artık ölü gibidir SSD ile değiştirmenizi öneririm.

Olmuyor, boot ekranına gelme tuşu F12 ama o da olmuyor.

Bilmiyorum ama çıkarmanızı önermem.

Olmuyor, boot ekranına gelme tuşu f12 ama o da olmuyor.

Hayır bilgisayarı kapatıp HDD'yi söktükten sonra sorunun HDD'den mi olacağına bakacaksınız. Zaten USB'den Boot etmeye çalışmıyor musunuz?

Hayır bilgisayarı kapatıp HDD'yi söktükten sonra sorunun HDD'den mi olacağına bakacaksınız. Zaten USB'den Boot etmeye çalışmıyor musunuz?
Windows kurmak için kullanıyorum USB belleği, eğer HDD'yi çıkartırsam USB'den neyi bootlayacağım?

Windows kurmak için kullanıyorum USB belleği, eğer HDD'yi çıkartırsam USB'den neyi bootlayacağım?
Bakın şunu anlamadınız. Windows kurmak için zaten hazırladınız değil mi USB Belleği, bilgisayarın yarım saattir boot etmediğini söylemişsiniz. HDD'nin bağlantısını kestiğiniz zaman sadece USB'den boot edeceksiniz. USB'ye boot ettirmeyen şey HDD mi ona bakacağız.

Geri
Yukarı