Windows kapatılmak üzere uyarısı

herkkyys

Hectopat
Daha fazla  
Yeni FreeDOS ürün aldım. İnternetten Retail key alıp etkinleştirdim. Bütün kurulumları yaptım ama sürekli Windows kapatılmak üzere uyarısı alıyorum. Daha sonra yeniden başlatılıyor. Nasıl çözebilirim?

1672258117992.png

Bazıları modemden demiş ama yurtta kalıyorum IP ile ilgili sıkıntı olur mu?
Bunu bilgisayarınıza kendi telefonunuzun mobil verisini paylaşarak kullanıp test edebilirsiniz. Ayrıca, shutdown -a komutu geçici bir çözüm, sadece o uyarı çıktıktan sonra yazarsanız bir kereliğe mahsus kapanışı iptal eder. Ayrıca, zamanlanmış görevleri de gözden geçirin.

Bunu bilgisayarınıza kendi telefonunuzun mobil verisini paylaşarak kullanıp test edebilirsiniz. Ayrıca, shutdown -a komutu geçici bir çözüm, sadece o uyarı çıktıktan sonra yazarsanız bir kereliğe mahsus kapanışı iptal eder. Ayrıca, zamanlanmış görevleri de gözden geçirin.
nasıl kontrol ediyorum zamanlanmış görevleri

Bide aldığım windows keyi ile ilgili sıkıntı olmuş olabilir mi?

Windows'un arama kısmına Görev Zamanlayıcı yazdıktan sonra karşınıza çıkan uygulamayı açın. Burada bir sürü girdi göreceksiniz. Burada bir sorun olup olmadığını bulabilmek için zamanlanmış görevleri bilen birinin teker teker hepsini incelemesi gerekebilir. Eğer bilgisayarınızda THX yazılımı kuruluysa, bu yazılımı mümkünse kaldırın. Kaldırmak istemiyorsanız görev zamanlayıcısında Görev Zamanlayıcı Kitaplığı > THX kısmında bulunan 3 girdiyi de silin. Ayrıca, Windows alt klasörünün içerisindeki girdilerde otomatik kapatma gibi bir girdi var ise, buraya atabilirsiniz. (Girdilerin ne olduğunu bilmeden silmeyin.)

Bide aldığım windows keyi ile ilgili sıkıntı olmuş olabilir mi?
Key konusunda bir fikrim yok, hiç bahsettiğiniz keylerden kullanmadım.

Windows'un arama kısmına Görev Zamanlayıcı yazdıktan sonra karşınıza çıkan uygulamayı açın. Burada bir sürü girdi göreceksiniz. Burada bir sorun olup olmadığını bulabilmek için zamanlanmış görevleri bilen birinin teker teker hepsini incelemesi gerekebilir. Eğer bilgisayarınızda THX yazılımı kuruluysa, bu yazılımı mümkünse kaldırın. Kaldırmak istemiyorsanız görev zamanlayıcısında Görev Zamanlayıcı Kitaplığı > THX kısmında bulunan 3 girdiyi de silin. Ayrıca, Windows alt klasörünün içerisindeki girdilerde otomatik kapatma gibi bir girdi var ise, buraya atabilirsiniz. (Girdilerin ne olduğunu bilmeden silmeyin.)

Key konusunda bir fikrim yok, hiç bahsettiğiniz keylerden kullanmadım.
thx yazılımı ne oluyor tam olarak.

1672300725297.png

Equalizer (ekolayzır) gibi ses denetimlerini gerçekleştiren bir program. Eğer bahsettiğim görev zamanlayıcısı girdilerini görüyorsanız, o girdileri devre dışı bırakın.
iki tane böyle birşey var anlamadım ne olduklarını

1672318207472.png

C klasöründe böyle bir dosya ne olduğunu nasıl anlarım?

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 1617073

iki tane böyle birşey var anlamadım ne olduklarını

Eki Görüntüle 1617219
C klasöründe böyle bir dosya ne olduğunu nasıl anlarım?
Eğer THX klasörünün içindeyse onlar, sağ tıklayıp devre dışı bırakın ve sorunun düzelip düzelmediğini gözlemleyin. Ayrıca $WINDOWS ile başlayan klasörün normalde gizli olması gerekiyor diye biliyorum, eski sürümdeki windows dosyalarını tutuyor. Silmenizi gerektirecek bir şey olduğunu sanmıyorum.

Geri
Yukarı