Çözüldü Windows Setup Üzerinden Format Atılır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

DDLAO

Centipat
Makaleler
3
Yer
Her yerdeyim hocam ben inkar etmeyin lütfen
Merhaba arkadaşlar. Ben şu anda indirdiğim Windows Setup'ını bilgisayarıma kuruyorum. Boot etmeyi BIOS'umda bulamadığım için (USB görünmüyor gibi bir şey değil, Boot menüsü var ama orada Boot etme yeri yok.) setup üzerinden format atmayı deniyorum. Şu an yükleniyor ama, bu yaptığım format sayılır mı? Tüm dosyaları vs. silmesini istedim. Windows da yeniden yükleniyor, yani format sayılır, değil mi? Bir de bu kuracağım Windows, UEFI mi olacak? Bu yaptığım bir sorun oluşturur mu?

KS
DDLAO

DDLAO

Centipat
Makaleler
3
Yer
Kurulur hocam. Tam anlamıyla temiz kurulum olmaz. UEFI olarak devam eder.

Peki temiz kurulumdan ne gibi farkları olur? Yani bazı Windows dosyaları falan mı kalır yoksa dosyalar mı?

PcBilgilisi

Picopat
Merhaba arkadaşlar. Ben şu anda indirdiğim Windows Setup'ını bilgisayarıma kuruyorum. Boot etmeyi BIOS'umda bulamadığım için (USB görünmüyor gibi bir şey değil, Boot menüsü var ama orada Boot etme yeri yok.) Setup üzerinden format atmayı deniyorum. Şu an yükleniyor ama, bu yaptığım format sayılır mı? Tüm dosyaları vs. silmesini istedim. Windows da yeniden yükleniyor, yani format sayılır, değil mi? Bir de bu kuracağım Windows, UEFI mi olacak? Bu yaptığım bir sorun oluşturur mu?

Eğer USB'siz atmak istiyorsan video işine yarar
Peki temiz kurulumdan ne gibi farkları olur? Yani bazı Windows dosyaları falan mı kalır yoksa dosyalar mı?

Temiz kurulum yapmak istiyorsan bu video ile yapabilirsin USB'siz.

KS
DDLAO

DDLAO

Centipat
Makaleler
3
Yer
Kalabiliyor hocam.

Üzdü. :( Hocam peki bu BIOS'ta Boot etmenin olmaması anakartla falan mı ilgili yoksa BIOS'tan bir ayar mı yapmam gerekiyor. Veya ixlediğim bir videoda Boot için ESC tuşuna basıyordu. Onun gibi bir şey mi yapmam gerekiyor? Bilgisayarım Lenovo Ideapad 500 15ISK (laptop).

Eğer USB'siz atmak istiyorsan video işine yarar

Temiz kurulum yapmak istiyorsan bu video ile yapabilirsin USB'siz.

Sağ olun hocam ben de sıfırlama videosu attınız sandım. Teşekkürler, yakın zamanda olmazsa bunu deneyeceğim. Tekrar sağ olun. :)

PcBilgilisi

Picopat
Üzdü. :( hocam peki bu BIOS'ta Boot etmenin olmaması anakartla falan mı ilgili yoksa BIOS'tan bir ayar mı yapmam gerekiyor. Veya ixlediğim bir videoda Boot için ESC tuşuna basıyordu. Onun gibi bir şey mi yapmam gerekiyor? Bilgisayarım Lenovo Ideapad 500 15ısk (laptop).

Sağ olun hocam ben de sıfırlama videosu attınız sandım. Teşekkürler, yakın zamanda olmazsa bunu deneyeceğim. Tekrar sağ olun. :)

BIOS kullanmıyon.

KS
DDLAO

DDLAO

Centipat
Makaleler
3
Yer

Yeni konular

Yukarı