Çözüldü Windows Setup Üzerinden Format Atılır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

DDLAO

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Şehinşah Konseri
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben şu anda indirdiğim Windows Setup'ını bilgisayarıma kuruyorum. Boot etmeyi BIOS'umda bulamadığım için (USB görünmüyor gibi bir şey değil, Boot menüsü var ama orada Boot etme yeri yok.) setup üzerinden format atmayı deniyorum. Şu an yükleniyor ama, bu yaptığım format sayılır mı? Tüm dosyaları vs. silmesini istedim. Windows da yeniden yükleniyor, yani format sayılır, değil mi? Bir de bu kuracağım Windows, UEFI mi olacak? Bu yaptığım bir sorun oluşturur mu?

Çözüm
Hocam birazdan BIOS'un fotoğrafını atacağım. Oradan . Videolarda falan hep BIOS'ta oluyor Boot'lar ama bende sadece Boot ayarları var. Yani USB, HDD falan görünmüyor.

Eğer o video hata veriyorsa bu videoyu dene.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kurulur hocam. Tam anlamıyla temiz kurulum olmaz. UEFI olarak devam eder.

Merhaba arkadaşlar. Ben şu anda indirdiğim Windows Setup'ını bilgisayarıma kuruyorum. Boot etmeyi BIOS'umda bulamadığım için (USB görünmüyor gibi bir şey değil, Boot menüsü var ama orada Boot etme yeri yok.) Setup üzerinden format atmayı deniyorum. Şu an yükleniyor ama, bu yaptığım format sayılır mı? Tüm dosyaları vs. silmesini istedim. Windows da yeniden yükleniyor, yani format sayılır, değil mi? Bir de bu kuracağım Windows, UEFI mi olacak? Bu yaptığım bir sorun oluşturur mu?

Eğer USB'siz atmak istiyorsan video işine yarar
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Peki temiz kurulumdan ne gibi farkları olur? Yani bazı Windows dosyaları falan mı kalır yoksa dosyalar mı?

Temiz kurulum yapmak istiyorsan bu video ile yapabilirsin USB'siz.

Kalabiliyor hocam.

Üzdü. :( Hocam peki bu BIOS'ta Boot etmenin olmaması anakartla falan mı ilgili yoksa BIOS'tan bir ayar mı yapmam gerekiyor. Veya ixlediğim bir videoda Boot için ESC tuşuna basıyordu. Onun gibi bir şey mi yapmam gerekiyor? Bilgisayarım Lenovo Ideapad 500 15ISK (laptop).

Eğer USB'siz atmak istiyorsan video işine yarar

Temiz kurulum yapmak istiyorsan bu video ile yapabilirsin USB'siz.

Sağ olun hocam ben de sıfırlama videosu attınız sandım. Teşekkürler, yakın zamanda olmazsa bunu deneyeceğim. Tekrar sağ olun. :)

Üzdü. :( hocam peki bu BIOS'ta Boot etmenin olmaması anakartla falan mı ilgili yoksa BIOS'tan bir ayar mı yapmam gerekiyor. Veya ixlediğim bir videoda Boot için ESC tuşuna basıyordu. Onun gibi bir şey mi yapmam gerekiyor? Bilgisayarım Lenovo Ideapad 500 15ısk (laptop).

Sağ olun hocam ben de sıfırlama videosu attınız sandım. Teşekkürler, yakın zamanda olmazsa bunu deneyeceğim. Tekrar sağ olun. :)

BIOS kullanmıyon.

Hocam, Boot menü kısayolu F8, F12, F2 olabilir.

Boot Manager de zaten o menüde oluyor. UEFI sistemde olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı