Windows sürekli çöküyor

Aykut59

Centipat
Yaklasik 10 gün önce anakart ve işlemci değişikliği yaptım. Eski islemcim i5 6600K simdi Ryzen 5 3600 ve MSI B450 Tomahawk Max anakart taktım. Montaji yaptim format attim 1 gun oynadim 2.gun Windows çöktü, yeniden formatladim. 2 gün sorunsuz oyun oynadim 3.gün mavi ekran hatasi, acilmadi falan. Sicaklik degerlerim gayet dogal. Bilgisayarciya goturdum orada da formatlanmis calisiyordu eve getirdim hic acilmadi. Tekrardan Microsoft sitesinden baska bir USB'ye Windows 10 yukledim formatladim oyun oynarken bu seferde oyun coktu hatasi aldim bazen PC acilinca acayip kasma falan yapiyordu. Bu seferde SSD'ye bad sector taramasi yaptim hiçbir problem yoktu ama yine de emin olmak icin HDD'ye sistemi kurdum. 2 gun sikinti yoktu 3 gun islerimden dolayi PC'yi acmadim. Tekrar actigimda PC isletim sistemini gormuyordu, tekrar formatladim 2 saat sikintisizdi sonra yine mavi ekran hatasi. Kurtarmaya gittim bu sefer de son guncellemeler silindi ve hicbir sekilde ne arama sayfasina ne internet tarayicisina bir sey yazamiyorum. Klavye calisiyor alt+F4 CTRL +alt + Del komutlarini aliyor cunku. Benim sikintim nerede olabilir? RAM diye dusundum arkadasin RAM'leri aldim ama yine ayni sorun devam etti. PSU 700 Watt.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnsallah çözmüşüzdür ama aksam yine oyunda oyun çöktü diye hata aliyordum. Oynadigim oyun Rainbow Six siega sistemim çok çok yetiyor Steam'den dosya dogrulama yaptim 50 GB tekrar indirdi. Bugun test edeceğim tekrar. Bir de sanki her format attigimda eksik bir şeyler yukleniyor mesela ag bagdastirici bos gozukuyor. Ag ayarlarina girince donup kalıyor o sayfa bilemedim bir yerde hata yapiyorum herhalde ama. Sistem yukleme videolarinda bakiyorum ne yaparlarsa aynisimi yapiyorum. Flash disk degistirdim Win 10'u 5 kere indirdim kendi sitesinden ama hep bir prüz cikiyor. Bir de ilginiz icin tesekkurler.

Rica ederim önemli değil. Bios güncellenmişmi baktınızmı? Biosu sürücüleri ve windows'u güncelleyin. Güncel sürücüleri sitesinden indirin. Bunun dışında pek bir tavsiye veremem pek oyun oynamıyorum o yüzden bilgim yok.

İlginiz için sağ olun arkadaslar. Olay PSU'dan kaynakliydi buyuk ihtimal C. Tesi aksamindan beri bir sorun yasamiyorum. Şöyle 1 hafta gecsin yine bir sorun olmazsa yazicamki ayni hatayi alanlar hic degilse PSU ya da bir baksin. Bilgisayarciya goturuyorsun anakart bozuk formatin viruslu seyler soyleyip cozum uretmiyorlar.
Minidump olmadan bir şey diyemem. Arkadaş atarsa inceleyeceğim teşekkürler. Etiketlediğin diğer konuyu da diğer arkadaşlar almış teşekkür ederim.

Malesef bugün yine sorun verdi 5 6 kere mavi ekran hatası aldım zar zor açabildim minidump alabildim bu sefer. 061620-4953-01.zip şimdiden teşekkürler hocam vericeğiniz cevap için.
Minidump olmadan bir şey diyemem. Arkadaş atarsa inceleyeceğim teşekkürler. Etiketlediğin diğer konuyu da diğer arkadaşlar almış teşekkür ederim.
Henüz bakma sansiniz olmadi heralde hocam 😔

Son düzenleme:
Sorunu çözebildinizmi benim de sürekli işletim sistemim bozuluyor. Bazen mavi ekran verip onarım ekranına atıyor ama onaramıyor bazen bazı uygulamalar açılmıyor bazen masaüstü gelmiyor kafayı yemek üzereyim artık kaç defa format attım bilmiyorum ama format atmadığım zaman ya sistemi açamıyorum ya da düzelmiyor.

Geri
Yukarı