Çözüldü Windows Update Intel'in Eski Sürücüsünü Kuruyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

onr_bhcvn

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Bilgi İşlemci
Merhaba. Intel 11. nesil UHD grafikleri ve RTX 3050 mevcut. Ne zaman sürücüyü güncelleyip cihazı yeniden başlatsam Windows Update Intel'in 27.20.100.9749 sürümlü sürüsünü indirip yüklüyor (güncel sürüm 30.0.100.9684). Güncellemekten usandım. Update'i kapatsam Insider sürümünde bu gerekli. Nasıl başa çıkarım?

Dosya Ekleri

• Yakalama.PNG
    Yakalama.PNG
    16,1 KB · Görüntüleme: 146
Çözüm
Başlat tuşuna sağ tıklayıp Çalıştır'a tıkla. Sonra ise "gpedit.msc" yazıp Enter'a bas;
windows 11 sürücü güncellemelerini kapatma 0.png

Sonra ise sol bölmeden Bilgisayar Yapılandırması > Yönetimsel Şablonlar > Windows Bileşenleri > Windows Update kısmına gel. Sonra ise işaretlediğim klasöre gir. Ben İngilizce Windows kullanıyorum, Türkçe Windows'ta bu klasörün isminin ne olduğunu bilmiyorum. O yüzden sadece içerisinde "Windows Update" geçen klasörü bulup oraya gir;
windows 11 sürücü güncellemelerini kapatma 1.png

windows 11 sürücü güncellemelerini kapatma 2.png

Sonra ise sağ taraftan "Do not include drivers with Windows Updates" seçeneğine tıkla. Türkçe Windows'ta biraz daha farklı görünecektir fakat isminde "Sürücü" ibaresi mutlaka geçecektir.
windows 11 sürücü güncellemelerini kapatma 3.png

Sonra ise ayarı etkinleştir ve Tamam tuşuna tıkla;
windows 11 sürücü güncellemelerini kapatma 4.png

Bunu yaptıktan sonra artık kesinlikle Windows Update, sürücü yüklemesi yapmayacaktır.
Gelişmiş sistem ayarlarından "Donanım" sekmesine gel. "Aygıt Yükleme Ayarları" butonuna bas ve "Hayır" olarak işaretleyip "Değişiklikleri Kaydet" butonuna basınca yüklemez.

Gelişmiş sistem ayarlarından "Donanım" sekmesine gel. "Aygıt Yükleme Ayarları" butonuna bas ve "Hayır" olarak işaretleyip "Değişiklikleri Kaydet" butonuna basınca yüklemez.
Dediğinizi yaptıktan sonra yeniden başlattım. Tekrar güncelledim yarım saat içerisinde indirip tekrar kurdu :( .

Sorun çıkarmıyorsa dursun, o tarz güncellemeleri firmalar veriyor Microsoft değil o yüzden sisteme en stabil olanı verdiklerini düşünüyorum. Sorun çıkartıyorsa harici programlar ile spesifik güncellemelerin yüklenmesi engelleniyordu araştırırsanız bulabilirsiniz.

Sorun çıkarmıyorsa dursun, o tarz güncellemeleri firmalar veriyor Microsoft değil o yüzden sisteme en stabil olanı verdiklerini düşünüyorum. Sorun çıkartıyorsa harici programlar ile spesifik güncellemelerin yüklenmesi engelleniyordu araştırırsanız bulabilirsiniz.
FPS Bariz şekilde düşüyor rahatsız edici.

Windows 11'in hangi sürümünü kullanıyorsunuz? Home mu yoksa Pro mu kullanıyorsunuz?

@AXCHNEER ve @ritminkolesi'nin dediklerini uyguladım. Sorun şu anlık çözüldü gibi görünüyor. Teşekkür ederim.

Windows 11'in hangi sürümünü kullanıyorsunuz? Home mu yoksa Pro mu kullanıyorsunuz?

Pro sürümünü kullanıyorum. Windows 10 lisans anahtarım ile etkinleşti.

Yeni konular

Geri
Yukarı